KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Siğil İçin Okunacak Dua

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
huzeyfe
Süper Moderatör
avatar

Mesaj Sayısı : 7703
Rep Gücü : 18050
Rep Puanı : 23
Kayıt tarihi : 27/03/09

MesajKonu: Siğil İçin Okunacak Dua   Salı Haz. 14, 2016 4:31 am

Siğil Duası Nasıl Yapılır?
1.Dua: Okunuşu; ”Em ebremu emren feinna mübrimün.”(Zuhruf)
2.Dua: Okunuşu: ”Allahümme müsağğira’l-kebiri ve mükebbira’s-sağiri sağğir ma bi.”
Anlamı : ”Büyüğü küçülten ve küçüğü büyülten Allah’ım! Bu bendekini(siğilleri)küçült.”
Bu dua 7 kere okunup,hem şehadet parmakla gezdirilip hem de üzerine üflendiğinde,Allah’ın izniyle geçer.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) hanımlarından birisinin elinde siğili görünce bu duayı okumasını söylemiş.Hanımı da o dertten kurtulmuş.
Dua : Allahümme müsağğira’l-kebiri ve mükebbira’s-sağiri sağğir ma bi.
3 Adet kağıt alınıp her birine (ادرى ) yazılır.Her bir kağıda 3 İhlas ve 1 Fatiha suresi okuduktan sonra siğile / siğillere sürülür.Ve her gün bir kağıt yakılır.
Büyük bir tuz tanesi üzerine 3 İhlas ve 1 Fatiha suresi okuduktan sonra siğile / siğillere sürülür.Ve bu tuz bahçeye gömülür.
Ertesi sabah kalkar kalkmaz sağ elin işaret parmağı dil ile ıslatılır.Siğilin etrafında dairesel olarak 3 defa çevirilir.Sonra parmak tekrar ıslatılıp siğil tükrükle yağlanır.Bu işleme bir hafta boyunca devam edilir.
İğde ağacından Besmele çekerek bir adet dal koparılır.Ya Rabbi bu dal kuruduğu gibi falancanın siğilleride kurusun denip dal bir kenara atılır.Siğil duası, elde, ayakta ya da vücudun farklı alanlarında çıkan siğillerin yok olması için okunan bir duadır. Siğil duası 3,5,7-40 defa okunarak, işaret parmağının siğillerin üzerinde gezdirilmesi, siğillere üflenmesi ve siğillerin kenarlarının kalem ile çizilmesi ile siğiller Allah'ın izni ile geçecek, Allah şifa verecektir.
Siğil Duası
''Em ebremu emren fe inna mubrimun'' Bu ayet Zuhruf Suresi'nin 79. ayetidir.
Siğil Duası Anlamı
''Yoksa onlar işi sağlam mı tuttular? Muhakkak ki asıl biz, işi sağlam tutanlarız.''
Siğil Duası
''Ve yes'eluneke anil cibali fe kul yensifuha nesfa. (105. ayet) Fe yzeruha kaan safsafa.(106. ayet) La tera fiha ivecen ve la amta(107.ayet).

Siğil Duası Anlamı:
''Rasulüm! Sana dağlar hakkında sorarlar. De ki! Rabbim onları ufalayıp savuracak. Böylece yerlerini dümdüz, bomboş bırakacaklar. Orada ne bir iniş, ne de bir yokuş göreceksin.''
3 adet arpa ya da buğday çubuğu, siğillerin üzerine sürülür ve yukarıdaki ayetler (Taha suresinin 105, 106 ve 107. ayetleri) okunur ve çubuklar bir yere gömülerek çürümeye bırakılır. Çürüyen çubuklar ile beraber siğiller Allah'ın izni ile geçer.
Siğil Duası
'' Senesimuhuuu ale-hurtum. İnna belevnahum ke ma belevna ashabe'l-cenneh, iz aksemu le yasri munneha musbihin. Ve la yestesnun. Fe tafe aleyha taifun min rabbike ve hum naimun. Fe asbahat ke's-sarim''
Siğil Duası Anlamı:
'' Biz yakında onun burnuna damga vuracağız. Biz, vaktiyle ''bahçe sahiplerine'' bela verdiğimiz gibi, onlara da bela verdik. Hani onlar, sabah olurken onu devşireceklerine yemin etmişlerdi. Onlar istisna da etmiyorlardı. Fakat onlar daha uykudayken Rabbi'nin katından kuşatıcı bir afet bahçeyi sarıverdi de, Bahçe kapkara kesildi.''

Siğil İçin Okunacak Dua
Siğil için okunacak dua, siğillerin yok olması için okunan duadır. Siğil duası 3-5-7-40 defa okunarak, işaret parmağının siğillerin üzerinde gezdirilmesi, siğillerin üzerine üflenmesi ve siğillerin etrafı daire şeklinde çizilerek yapılır.

Dua ile tedaviye inanma, insanda ki bağışıklık sistemini harekete geçirir. Bu konuda tıbbi tedavileri de denemek gerekir. Siğillerin tedavisinde bir çok yollar denenmiş ve geçeceğine inanıldığı zaman iyileştiği görülmüştür. Bu da bize inanç yönünün önemini gösterir. Her şeyi veren Allah bize şifayı da verecektir. Dua okunarak şifayı Allah'tan beklemek gerekir.


Kısa Bir Siğil Duası;
"Em ebremu emren fe inna mubrimun" Bu ayet Zuhruf süresi'nin 79. ayetidir.


Siğil Duasının Anlamı
"Yoksa onlar işi sağlam mı tuttular? Muhakkak ki asıl biz, işi sağlam tutanlarız."


Siğil Duasında Yapmamız Gereken
Üç tane boğumlu arpa veya buğday çubuğu alınır, boğumları siğillerin üzerine sürülür. Ve Taha süresinin 105, 106 ve 107. ayetleri bir defa okunur. Sonra çubuklar nemli bir yere gömülür ve çürümeye bırakılır. Çubukların çürümesi ile siğiller de Allah'ın izniyle düşer, iyileşir.


Siğil Duası
"Ve yes elûneke anil cibâli fe kul yensifuhâ rabbi nesfa. Fe yezeruhâ kaân safsafâ. Lâ terâ fihâ ivecen ve lâ emtâ."


Anlamı
"Resulüm sana dağlar hakkında sorarlar. De ki: Rabbim onları ufalayıp savuracak. Böylece yerlerini dümdüz, bomboş bırakacaktır. Orada ne bir iniş, ne de bir yokuş görebileceksin.

 Bir rivayete göre Peygamber Efendimiz (SAV) bir hanımının elinde siğil görünce ona şu duayı okumasını söylemiş;

" Allâhümme yâ musağğırel kebiri ve mükebbires-sağiri sağir mâ bi

_________________
Mevla Görelim Neyler
Neylerse Güzel Eyler
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Siğil İçin Okunacak Dua
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
KUTLU FORUM :: KÜLTÜR DÜNYASI :: Sağlık Ve Şifalı Bitkiler-Gıda-
Buraya geçin: