KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dostun Yüreğine Gelsin..

YazarMesaj
@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

Rep Gücü : 10015177
Rep Puanı : 97

Dostun Yüreğine Gelsin.. Empty
MesajKonu: Dostun Yüreğine Gelsin..   Dostun Yüreğine Gelsin.. Icon_minitimePaz Ekim 18, 2009 9:09 am

Dostun Yüreğine Gelsin...
Dostun Yüreğine Gelsin.. Naturmorte_about_life_V_2_by_shamanski%201

Bir mektup yazmak için aldım kalemi/mi elime, yüreğimden dökülen damlacıklarla bir dost çiçeğine su verme gayretiyle.

Bu Bir dostun yüreğinde açmasını dilediğim, bir tebessüm çiçeğidir.
Mümkün değilmiş yüreğinin çatısından çıkardığın dostların yerine aynısını koymak ..
Bilir minisin yüreğinden çıkarıp attığın bir dost yerine, başka dostlar koyulurmuş, gelelim ki aynısını koymak mümkünsüzmüş, cıkardığın dost yeri bir virane olarak kalırmış,yürek vahalarımızda ne çok viraneler varmışta ustası dahi yokmuş...

Efendimiz,gerçek dostlardan kopuşu Allah’tan kopuş olarak bildirmekte iken., Unuttuğumuz dostların yüreğimizde viraneler harabeler oluşturma gayretinde sefilce bir hayat işte yaşam dediğimiz...

Oysa yaşadığımız zindanda en büyük problemleri taştan ve buzdan yüreklerin viranelerle dolup merhametsizliklerinden değil midir?
İnsanlığın buzdan yürek taşıdığı şu zindan yalnızlığın girdabında kaybolmak değildi benim muradım...

Gönül ki Rabbimin Kâbe sidir o gönül ki kırılası değil sevilisidir nasıl sevilmez ki
Siz sevmez misiniz rabbinizin Kâbe sini.
Hangi yürek cesaret eder yıkamaya Kâbe yi...
Yıkmak ne alışa gelmiş basitleşmiş...

O gönül ki sevginin merhametin yurdu tüm sevgileri alır içine ama bir dost darılmasını taşıyamaz yıkılır kaldıramaz..

Merhametle beslenmeyen, sevgi ile su verilmeyen bir ağaç sadece çiçeklerini dökmez, kökünden kuramaya başlarda varmayız farkına bir de bakmışız kurumuş.

Sevgi ile su versek de çaresizdir artık, öldürmüşüzdür yüreğimizi...
Küskün bir yüreğin idam ipini dost çekermiş darağacında bense artık darağacın yakıyorum ipi ile birlikte durdu yorum yürek kanmalarımızı ve silerek ellerimdeki kanları uzatıyorum dostum ellerimi tutup tutmamak sana kalmış..

Biz helal ettik Rabbim katında hakkımızı edip etmemek sana kalmış.
Ve dostun hakkını helal etmemesini dahi dostluk çiçeğinin hatırına sayarız ..
Dostun yüreğine gelsin sadece bir kelam EyvAllah yüreğine dost dua ni
yet
ine.

Ne de bana ben katan bir şeddem var.
Ne elimi tutan bir harf,
Ne anlam katan bir harekem...
Kalakaldım sayfalar ortasında.
Bir okuyan bekledim,
Bir hıfzeden belki...
Gölgesini istedim bir dostun med gibi…
Sızım elif sızısı...

Dostun Yüreğine Gelsin.. Sdfghj15