KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Peniste Yanma

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
huzeyfe
Süper Moderatör
avatar

Mesaj Sayısı : 7665
Rep Gücü : 17970
Rep Puanı : 23
Kayıt tarihi : 27/03/09

MesajKonu: Peniste Yanma   Ptsi Şub. 19, 2018 8:17 pm

Peniste Yanma
http://www.yanma.gen.tr/peniste-yanma.html


Peniste Yanma, Çağın hastalıklarından olan peniste yanma rahatsızlığı çok ciddi bir rahatsızlık türüdür. Çoğunlukla penisin enfeksiyon kapmasından kaynaklı olarak bu rahatsızlığın nüksettiği görülmüştür. İdrar yaparken hastanın boşaltım sırasından yanma hissi oluşmasıyla bu rahatsızlığın kişiye dayanılmaz acılar verdiği görülmüştür. Penisin dış etkenlere maruz kalması ile bir kısım mikropların yayılması neticesinde penis de yanmanın oluştuğu tespit edilmiştir. Hakeza bir kısım hastalarda cinsel yolla bulaşan bu rahatsızlık, farklı kişilerle cinsel ilişkiye giren kişilerde bulunan rahatsızlığın erken bireye geçmesi sonucunda bel soğukluğu rahatsızlığı ortaya çıkmaktadır. Bel soğukluğu rahatsızlığı zaman içerisinde ilerleyerek kişinin penisinde iltihaplı akıntı oluşmasına neden olur. Böylelikle kişinin bedeninde oluşan bu akıntı zamanla penis ve testislere zarar vererek kişinin penisinde yanmalar oluşturmaktadır. 


Peniste Yanmaya Neden Olan Hastalıklar


İdrar yolları bazen tıkanmadan veya enfeksiyondan kaynaklı olarak bir kısım rahatsızlıkları yanında getirir. Uzman hekimlerin yapmış olduğu araştırmalar neticesinde bir kısım hastalıkların penis de yanmaya neden olduğunu ortaya çıkarmıştır. Özellikle ülser, mesane iltihabı, prostat iltihabı, yumurtalık iltihabı, mesane uru, bel soğukluğu, apandisit gibi rahatsızlığın peniste yanmaya sebebiyet verdiği gözlemlenmiştir. Peniste yanma çoğunlukla bu hastalıklardan kaynaklı oluşan bakteri ve virüslerin zaman içerisinde kişinin olumsuz derecede etkilenmesine neden olarak penis bölgesinde ağrı ve idrar yaparken yanma hissi oluşturduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
 


Peniste Yanma Hissi Belirtileri


Bir kısım hastalıklardan dolayı kişide penis de yanma hissi yavaş yavaş kendisini gösterir. İlk başlarda bu rahatsızlık ciddiye alınmaz ve önemsenmez ancak ilerleyen zamanlarda kişinin çok ciddi ağrılar ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Şayet bir kimsenin penisinde 24 saatten fazla uzun süreli yanma, iltihaplı akıntı şeklinde yanma ve yanma ile birlikte sık idrara çıkma, titreme, ateş ve sırt ağrısı gibi rahatsızlıklar ile birlikte penis de yanma durumu söz konusu ise bir kısım testis ve penis hastalıklarının oluştuğunun göstergesindir. Böylesi bir rahatsızlık ile karşı karşıya kalan bir kimse konuyu uzman hekime gecikmeksizin bildirmeli ve tedavi olmalıdır. 


Peniste Yanma Tedavi Yöntemleri


Cinsel yollarla bulaşan veya kişinin yaşamından enfeksiyon ve bakteriler sonucunda oluşan akıntıların zaman içerisinde peniste yanmaya neden olduğu bilinmektedir. Böyle bir rahatsızlık ile karşı karşı kalan kimse konuyu uzman hekime bildirmelidir. Uzman hekimin yapacağı kan tahlilleri ve kontroller neticesinde kişinin rahatsızlığının nedeni belirlenir. Bundan sonra uzman hekim enfeksiyon ve mikropları yok edici özelliğe sahip bir kısım ilaç ve serim tedavileri uygular. Zaman içerisinde uygulanan bu ilaç tedavilerinin kişi üzerinde oluşan enfeksiyon ve mikropları yok etmesinden kaynaklı olarak kişinin sağlığına kavuştuğu gözlemlenecektir. Şayet bir kimse uzman hekim tavsiyesine rağmen penisinde yanma devam etmekte ise konu uzman hekimlere bildirilerek yeni tedavi yöntemlerine başlanılmalıdır.

****

https://www.abcsaglik.xyz/2017/08/peniste-yanma-nedenleri-ve-tedavisi.html


https://www.youtube.com/watch?v=fc_49yOo8xE

https://multiyasam.com/peniste-yanma-nedenleri-ve-tedavisi/


Peniste Yanma Nedenleri ve Tedavisi

Anasayfa
/
Sağlıklı Yaşam
/
Peniste Yanma Nedenleri ve Tedavisi


Peniste yanma, bir iltihabın söz konusu olduğunun güçlü bir delilidir. Bu iltihap idrar yolu enfeksiyonlarından, cinsel yolla bulaşan hastalıklardan veya tahrişten kaynaklanabilir. Peniste yanma şikayeti olanların mutlaka bir ürolog ile görüşmeleri gerekir.

 

Peniste Yanma Neden Olur?


1) İltihaplı Hastalıklar

İdrar çıkış noktası, idrar kanalları, mesane, böbrek veya testislerde ortaya çıkan iltihaplar peniste yanmaya neden olur. Bu yanma özellikle idrar yaparken penis ucunun iç kısmında hissedilir. Aşağıdaki etkenler iltihaplı hastalıklara zemin hazırlayabilir:


 • Penisin temiz olmaması, kirli tuvaletler ve kıyafetlerin kullanılması gibi hijyen kurallarına aykırı durumlar
 • Prostat büyümesi, böbrek taşı gibi idrar yollarını tıkayabilecek hastalıklar
 • Birden fazla cinsel partner edinmek ve cinsel ilişki esnasında korunmamak nedeni ile ortaya çıkan cinsel yolla bulaşan hastalıklar
 • İdrar yaparken mesaneyi tam boşaltmamak
 • Bazı hastaların idrarlarını boşaltmak için kullanılan boşaltım kateterleri (tüpleri)


Cinsel yolla bulaşan hastalıkların neden olduğu iltihaplarda tüm peniste yanma hissedilebilir. Bazı vakalarda kızarıklık şeklinde şişkinlikler ve yaralar (ülser) da oluşur.

2) Alerji

Peniste ortaya çıkan alerjik tepkiler özellikle penis başında yanmaya neden olabilir. Aşağıdaki maddelere alerjik tepki geliştirilebilir:


 • Lateks (prezervatiflerin çoğu lateksten üretilir)
 • Sabun, banyo tuzları
 • Jel, tıraş köpüğü gibi kozmetik ürünler
 • Kayganlaştırıcılar, kremler veya bitkisel karışımlar


3) Balanit ve Cilt Tahrişi

Balanit, penis başı iltihabıdır. Dört yaş altındaki çocuklarda ve sünnet olmamış erkeklerde sık karşılaşılan bir hastalıktır. Aşağıdaki etkenlerle ortaya çıkarak peniste yanmaya neden olabilir:


 • Ağır kimyasal içeriği olan kozmetik ürünlerin tahriş etmesi
 • Temizlik ürünlerinin tam durulanmadıkları için penis üzerinde kalması
 • Sünnet derisinin altında biriken smegma adlı beyaz salgı (çocuklar idrar yaparken deriyi tam geriye çekemedikleri için oluşur)
 • Pamukçuk (yakın zamanda antibiyotik almış şeker hastalarında sık karşılaşılır)
 • Aşırı mastürbasyon, kıyafetlerin sürtünmesi vb. nedenlerle ortaya çıkan tahriş


4) Diğer Nedenler

Aşağıdaki etkenler de peniste yanmaya yol açabilir:

 


 • İdrarın çok asidik olması
 • Penis kırılması
 • Sedef, egzama gibi cilt iltihapları
 • Kalıcı ereksiyon


Peniste Yanma Tedavisi


Penis yanması öncelikle altta yatan nedenin teşhis edilmesiyle başlar. Şu yöntemler de peniste yanmaya iyi gelebilir.

1) Soğuk Uygulama

Penisinizi soğuk su ile yıkayın. Suya eczacınızın önerdiği bir antiseptik (mikrop giderici) ekleyebilirsiniz. Buz uygulamak da rahatlatır. Ancak buzu direk uygulamayın, arada bir parça bez olsun. Bu sayede soğuk yakmasından korunmuş olursunuz.


 • Penisinizi günde iki kez elma sirkesi ile yıkayın. Elma sirkesini su ile seyrelttikten sonra kullanın.
 • Genel yıkama için hamamelis, aksöğüt kabuğu, civanperçemi veya ahududu yaprağı gibi iltihap giderici bitkilerin suda hızlı çözünebilen türevlerini kullanabilirsiniz.


2) İltihap Tedavisi

İdrar yolu iltihabı veya cinsel yolla bulaşan hastalıklar söz konusu olduğunda doktorunuz antibiyotik önerebilir.


 • İdrar yaparken peniste yanmadan kurtulmak için bol bol su içilmelidir. Mikrop yoğunluğunu azaltarak idrarı seyreltir, idrar yollarını temizler.
 • Kahve, alkol ve asitli içecekler azaltılmalıdır.


3) Nane

İltihaplı bölgeye uygulanan yeşil nane yağı peniste yanmayı ve kaşıntıyı giderir. Penisi badem yaprağı ile sarmak da rahatlatıcı etki sağlar. Aşağıdakileri de uygulayabilirsiniz:

Sandal ağacı: Bir çorba kaşığı sandal ağacı tozuna bir çorba kaşığı kafur tozu ekleyin. Macun haline gelmesini sağlayacak kadar su katın, karışımı penisinize uygulayın.

Hindistancevizi yağı: Yumuşatıcı etkisi ile peniste yanmayı azaltır. Nane yağı ile karıştırarak da uygulayabilirsiniz.

4) Astrenjan Bitkiler

Astrenjan etkili bitkisel çözümler ve ilaçlarla yapılan yıkama, doku büzücü ve kurutucu etkisi sayesinde iltihapları ve peniste yanmayı giderir. Aşağıdaki bitkiler astrenjan etkilidir:


 • Civanperçemi
 • Laden reçinesi (mür)
 • Altınmühür
 • Karakafes
 • Hamamelis
http://gizemlibitkiler.com/tag/penis-yanmasi-bitkilerle-tedavi-etiketi

İŞEMEDE YANMA

İŞEMEDE YANMA

TANIMI: İdrara çıkma esnasınnda ağrılı yada ağrısız penisin uç kısmında oluşan ve yanma yanma hissini veren bir rahatsızlıktır.

NEDENLERİ: İdrar torbası iltihabı, bel soğukluğu, prostat iltihabı gibi üretra hastalıkları neden olur.

ÖNERİLER: Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.


 1. Her gün bir su bardağı peynir suyu içilmesi faydalı olacaktır.

 2. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı sarı ballıbaba katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

 3. Bir çay fincanı soğuk suyun içine bir çay kaşığı ebegümeci katılıp oniki saat beklendikten sonra süzülerek günde iki kez sabah kahvaltılarından yarım saat önce ve geceleri yatmadan önce birer çay fincanı içilir.

 4. Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı hatmi kökü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

 5. Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı karabaş otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.


_________________
Mevla Görelim Neyler
Neylerse Güzel Eyler
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
huzeyfe
Süper Moderatör
avatar

Mesaj Sayısı : 7665
Rep Gücü : 17970
Rep Puanı : 23
Kayıt tarihi : 27/03/09

MesajKonu: Geri: Peniste Yanma   Ptsi Şub. 19, 2018 8:21 pm

http://www.bitkiseldiyet.com/mesane-iltihaplanmasi-enfeksiyonu-bitkisel-tedavisi.html


Mesane İltihaplanması – Enfeksiyonu Bitkisel TedavisiAğu 24, 2010

0 24653


Normalde bağırsaklarda yaşayan bakterilerin yol açtığı bir enfeksiyon, ‘sistit.’ adıyla bilinen mesane iltihabına yol açabilir. Mesane enfeksiyonlarına kadınlarda daha sık rastlanmasının nedeni, idrarın mesaneden taşınmasını sağlayan idrar yollarının (üretranın) erkeklere oranla kadınlarda daha kısa olmasıdır.

“Mesane Enfeksiyonu” “Mesane İltihaplanması” Belirtileri


 • İdrar yaparken yanma hissi
 • Sık sık idrara çıkma ihtiyacı
 • Tuvalete gittikten sonra hala mesanenin boşalmadığı hissi
 • İdrardan ağır bir koku gelmesi


“Mesane Enfeksiyonu” “Mesane İltihaplanması” Nedenleri


 • Cinsel ilişki bakteriyi üretradan yukarı, mesaneye doğru iterek mesane iltihabına yol açabilir. Bazı kadınlarda bu durum her cinsel ilişkiden sonra ortaya çıkar.
 • Doğıım kontrol amaçlı kullanılan diyafram, enfeksiyona yol açabilir. Diyafram yerindeyken mesane tamamen boşaltılmamış ve kalan idrar bakterinin üremesine yardımcı olabilir.
 • Gebe kadınlar, fetüsün (cenin) mesaneye yaptığı baskı nedeniyle mesane enfeksiyonu kapabilir.“Mesane Enfeksiyonu” “Mesane İltihaplanması” Doktor Tavsiyeleri
Aşağıdaki önerinin uygulanmasını takip eden bir gün içinde enfeksiyon – iltihaplanma geçmediyse doktorunuza danışın. Doktorunuz yapacağı idrar tahlilinin ardından bir antibiyotik yazacaktır.
Günde en az 2 litre (10 su bardağı) su içmek, her baskı hissedildiğinde idrara çıkmak, tuvalet sonrası temizliği, cinsel ilişkiden sonra yıkanmak ve genital bölgeye sürülen deodorant ve sıvıları kullanmamak koruyucu önlemler arasında sayılabilir.“Mesane Enfeksiyonu” “Mesane İltihaplanması” Doktora Danışın
Sistit 24 saat içinde kendiliğinden geçmezse, ateşiniz yüksekse, kusuyorsanız, idrarda kan varsa veya beliniz ya da karnınız ağrıyorsa, yanma hissi yanında, bir vajina ya da penis akıntısı varsa en kısa sürede mesane enfeksiyonu ve mesane iltihaplanması nedeni ile doktora başvurun.


“Mesane Enfeksiyonu” “Mesane İltihaplanması” Bitkisel Tedavisi
Yaban mersini (Vaccinimum macrocarpon) suyu mesane enfeksiyonuna – iltihaplanmasına neden olan bakteriye karşı etkilidir. Enfeksiyonu – iltihabı geçirmek için günde yarım litreye kadar içebilirsiniz. Tedavi için ayrıkotu çayı (Elymus repens) mesane enfeksiyonu – iltihabı için yararlı olabilir. İki çay kaşığı kurutulmuş bitkiyi on dakika süreyle bir fincan kaynar suda demleyip süzün.


“Mesane Enfeksiyonu” “Mesane İltihaplanması” Akupres Tedavisi
Kasık kemiğinin alt kısmına bir dakika süreyle baskı uygulayın, ardından bu bölgeye nazikçe masaj yapın.

http://www.iltihaplar.com/penisten-iltihap-gelmesi.html
Penisten İltihap Gelmesi
Penisten İltihap Gelmesi, Erkeklerde cinsel organın soğuk alması veya cinsel yollar nedeniyle peniste görülen iltihap akıntısı ciddi bir rahatsızlığın habercisi olabilir. Penisten iltihap gelmesi bir enfeksiyondan kaynaklı olmakla birlikte soğuk alan bir kişide sıklıkla görülen bir rahatsızlık çeşididir. Ancak kimi hastalarda farklı insanlarla birlikte olan biriyle birleşme sonucunda 1 hafta sonra kendisini belli etmeye başlar. Özellikle bel soğukluğu hastalığı iltihaplı akıntıyla kendisini belli eder. Çoğunlukla penisten iltihap gelmesine neden olan Klamidya olarak adlandırılan bir bakteri çeşidinden kaynaklıdır. Klamdiya bakterisi 7-21 gün sonunda kendisini belli eder ve hastanın penisinden yavaş yavaş iltihaplı akıntı gelir. Zamanla bu iltihaplı akıntıya müdahale edilmediği taktirde peniste yanma ve ağrılar oluşur. Peniste iltihap gelmesine rağmen kişi tedavi olmadığı taktirde bu iltihap zamanla kasıklara yayılır. Kasıklara yayılan iltihap kan yoluyla yayılarak diğer organların tahrip olmasına neden olabilir. Bu nedenle böyle bir rahatsızlık türüyle karşı karşıya kalan kimse kesinlikle konuyu uzman hekime bildirmelidir. 


Penisten İltihap Gelmesine Neden Olan Bel Soğukluğu Rahatsızlığı
Penisten iltihap gelmesine neden olan iki çeşit hastalık türü bulunmaktadır. Bunlardan biri cinsel yollarla bulaşan bel soğukluğu rahatsızlığı diğeri ise Klamdiya bakterisinin yaymış olduğu enfeksiyondan kaynaklanan penis iltihabı türüdür. Bel soğukluğu rahatsızlığında başlangıçta penis de yanma hissi kendini gösterir. Akabinde hastalığın boyutu şiddetlenir ve penis bölgesinden sarı renkli iltihap gelir.
Akıntının oluştuğu bölgede şişme ve kızarıklık oluşur. Bel soğukluğunda iltihap durumu ilaç tedavisi ile tedavi edilmediği taktirde zamanla iltihap kasıklar ile meni yollarına yapışır. Bundan sonraki süreçte idrar yapılırken yanma hissi, peniste sürekli akıntı gelmesi, penisin kızarmasıyla şişlikler oluşması görülür. Bu evreler peniste iltihap akıntısının ilerlemesine ve kısırlığın oluşmasına neden olmaktadır. Bu hususla bu rahatsızlık ile karşı karşıya kalan kimse ciddi anlamda sağlığına dikkat etmek zorundadır. Penisten İltihap Gelmesinde Klamdiya Enfeksiyonu ve Tedavi Yöntemleri
Erkeğin penisinden iltihap gelmesi halinde konu klamdiya enfeksiyonunun yayılmasından kaynaklanmaktadır. Bu virüs ve bakterinin tanısı ancak uygun laboratuvar ortamında yapılacak tahliller sonucunda ortaya çıkmaktadır. Laboratuvar ortamında bu bakterinin varlığı tespit edilmesi halinde uzman hekim antibiyotik tedavisi ile hastalığı kontrol altına alınır. Ancak bu hastalığa zamanında müdahale edilmek zorundadır. Bu hastalığa vaktinde müdahale edilmediği taktirde iltihap zamanla sperm yollarını tıkar ve kısırlık sorunu ortaya çıkmaktadır. Böylesi bir rahatsızlık durumuyla karşı karşıya kalan kimse konuyu uzman hekime bildirmelidir. Uzman hekimin bildirdiği ilaç tedavilerini aksatmaksızın yapmak zorunda olan hasta bu tedavi yöntemi ile kısa zamanda kendisini toparlar. Enfeksiyondan korunmak amacıyla kişi cinsel birliktelik esnasında kesinlikle kondom kullanmalı ve tek eşli cinsel yaşamı dinimizin gereğince tercih etmelidir.

_________________
Mevla Görelim Neyler
Neylerse Güzel Eyler
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Peniste Yanma
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
KUTLU FORUM :: KÜLTÜR DÜNYASI :: Sağlık Ve Şifalı Bitkiler-Gıda-
Buraya geçin: