KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Piyango Şans Oyunları loto huzur getirmiyor...Milyarder lotocu çaycılığa geri döndü

YazarMesaj
Limoni
Co-Admin
Limoni

Rep Gücü : 14922
Rep Puanı : 44

Piyango Şans Oyunları loto huzur getirmiyor...Milyarder lotocu çaycılığa geri döndü Empty
MesajKonu: Piyango Şans Oyunları loto huzur getirmiyor...Milyarder lotocu çaycılığa geri döndü   Piyango Şans Oyunları loto huzur getirmiyor...Milyarder lotocu çaycılığa geri döndü Icon_minitimePaz Şub. 28, 2010 5:56 am

Milyarder lotocu çaycılığa geri döndü

Ordu'nun Perşembe ilçesinde bir bankada çaycılık yaparken sayısal lotodan büyük ikramiyeyi tek başına alan Hayri Kaya (39) 7 sene önceki çaycılık mesleğine geri döndü.

Sayısal lotodan 2003 yılında kazandığı 844 bin TL ile milyarder olan ve çaycılık mesleğinden vazgeçip, sefa süren Kaya'nın mutluluğu sadece bir yıl sürerken, farklı işlerde çalışıp evini geçindirmeye çalışması da yeterli olmadı. Borçlanan ve bir süre cezaevinde yatan Kaya, 7 yıl önceki çaycılık mesleğine binbir tövbe ile yeniden döndüğünü söyledi.

Paranın mutluluk getirmediğini, eşiyle ayrılma noktasına geldiğini ifade eden Kaya, "Çaycılık yaparken hayatımın tamamen değişmesi anlamına geliyordu. Artık milyarderdim. Ama düşündüğüm gibi olmadı. Para mutluluk getirmedi. Alınteri ile kazanılan paranın değeri bir başka oluyor. Daha değerli. Havadan gelen havaya gitti. Bir senede para bitti. Düzenim bozuldu, huzurum gitti. Para mutluluk getirmedi. Şimdi çok mutluyum." dedi.

Perşembe Kaymakamlığı'nın çay ocağını işleten Kaya, ikramiye çıkanların kendi durumuna düşmemesi için mutlaka kendisinden fikir almasını istedi. Kaya, "Paranın gücüne kimse aldanmasın. Para çıkınca sahte arkadaşlarınız bol oluyor. Akraba çoğalıyor. Para çıkan insanlar önce beni arasın. Benden danışmanlık hizmeti alsınlar. Ücret falan istemiyorum. En azından paralarının büyük kısmını kurtarmış olurlar. Ben yaşadım biliyorum. O zaman bana da diyorlardı ama umursamadım böyle oldum. Bitmez bu para diyordum ama bitti." diye konuştu.

Alın teri ile kazanılan para ile havadan gelen para arasında fark olduğunu aktaran Kaya, "Alın teri ile kazanılan para daha lezzetli. Şimdi ben günde 20 lira kazansam, bakıyorum yarına 10 Lira kalıyor ama havadan gelen para bir şekilde gidiyor. Zaten onu harcamanın bir tadı da olmuyor. Yaşadıklarımın beni daha tecrübeli yaptığını düşünüyorum. Ama keşke insanların gerçek yüzlerini görebilseymişim diyorum. Keşke kendimi tanıyabilseymişim. İnsan kendi kendini kandırmaya çok yatkın bir varlık." şeklinde konuştu.

Halen şansını denediğini ifade eden Kaya, "En çok şuna üzülüyorum. Böyle bir para çıkarsa arabayla rastgele bir köye gidecektim. Uzaklarda bir köye orada ne kadar yetim varsa yedirecek giydirecek okutacaktım. Böyle bir hayalim vardı. İlk para çıktığında yapamadım bunu. Şeytan bulaştı bana erteledim sonra da yapamadım. Ama bir daha çıktığında bunu yapacağım." açıklamasında bulundu.

(CİHAN)

Piyango Şans Oyunları loto huzur getirmiyor...Milyarder lotocu çaycılığa geri döndü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Domatesçi Milyarder..Anne baba Hakkı-Duası
» zEKA oYUNLARI sİTELERİ
» Milli piyango ikramiyesi onlara yaramadı
» Spor-Toto, Milli Piyango Kumara Girer mi?
» Milli Piyango oynadılar sonucu böyle oldu