KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yıldız Usmonova Kıble Benim Kalbimde 2010 Albümünü Dinle

YazarMesaj
Semanur
Özel Üye
Semanur

Rep Gücü : 2246
Rep Puanı : 18

Yıldız Usmonova Kıble Benim Kalbimde 2010 Albümünü Dinle Empty
MesajKonu: Yıldız Usmonova Kıble Benim Kalbimde 2010 Albümünü Dinle   Yıldız Usmonova Kıble Benim Kalbimde 2010 Albümünü Dinle Icon_minitimePaz Ağus. 29, 2010 3:41 pm

http://www.sesligoruntulu.com/muzik/yildiz-usmonova-kible-benim-kalbimde-2010-albumunu-dinle.html

Yıldız Usmonova’nın güzel sesinden Ramazan’a özel bir albüm gibi geldi Albüm gerçekten güzel olmuş dinlerken keyif alacağınızdan eminim. yıldız ablamızın sesi ayrı bir güzel ..

Yıldız Usmonova 2010 albümünü
albüm içeriği
1.Yıldız Usmonova – Kıble Benim Kalbimde
2.Yıldız Usmonova – Resul Allah
3.Yıldız Usmonova – Yalvar Güzel Allah’a
4.Yıldız Usmonova – Dünya
5.Yıldız Usmonova – Qıbla Mening galbimda
6.Yıldız Usmonova – Rasul Olloh
7.Yıldız Usmonova – Yolvar Gozal Ollohga
8.Yıldız Usmonova – Dünya (Enstrumantal) ft Hüsnü Şenlendirici

http://www.sesligoruntulu.com/muzik/yildiz-usmonova-kible-benim-kalbimde-2010-albumunu-dinle.html

Yıldız Usmonova: Umre, hayatımı değiştirdi
Orta Asya'nın Madonna'sı olarak biliniyor Yıldız Usmonova. Neşeli ve konuşmayı seven Özbek şarkıcıyı, yaptığı düetlerden zaten hatırlıyorsunuz.

İlahi tarzında, kendisine ait sözlerden oluşan 'Kıble Benim Kalbimde' albümü hazırlayan Usmonova, "Türkiye'ye Yıldız Usmonova olarak gelmedim ki! Bütün kimliğimi geride bıraktım. Yıldız Usmonova virüsü kalacak burada. Ben normal birisi değilim." diyor.

Özbekistan'da devlet başkanından daha çok tanınırken Türkiye'de sıfırdan bir dinleyici kitlesine kendinizi kabul ettirmek riskli değil mi?

Çok riskli. Ama bu millet konusunda değil, millet her yerde aynı. Avrupa'ya kabul ettirdim şarkılarımı, Afrika'ya da kabul ettiririm. İstanbul'u tanımıyorum ama bizim Özbek halkı ile çok benzeşiyor.

Halka mı güveniyorsunuz, müziğinize mi?

Ben müziğime güveniyorum. Albüm çıkarmak yeterli olsaydı, işim biterdi. Ama amacım başka. Neden 25 senedir seviliyorum ve gücüm var? Çünkü sert olsa bile hep doğruları söylüyorum. Ama doğruyu söyledikçe de çok dayak yedim.

Özbekistan için mi konuşuyorsunuz bunu?

Evet. Ben yıllarca ezildim ama bende ihanet yoktur. Onun farkındalar şimdi. Beni vuran Özbekistan sistemi değil ki, Sovyet sistemi.

Siz bir dönem milletvekilliği de yaptınız. Niye oldunuz, niye vazgeçtiniz?

Sanırım biraz fazla güvendim kendime ben. O sistemde nefsine hakim olman çok zor. Gemi her zaman yüzmüyor. Sahile çıkman gerekiyor, ben sahile çıkmayı seçtim. Bugüne dek zengin olmasam bile aç da değildim. Başkası olsa milyoner olurdu.

Milyonlarca satarken şimdi 50 bin sattığınız Türkiye'de hak ettiğiniz yerde misiniz?

Eğer ki ben hâlâ Yıldız Usmonova olsaydım biterdim. Buraya Yıldız Usmonova olarak gelmedim ki! Bütün kimliğimi geride bıraktım. Kendi şarkılarımı kaybetmemem için aşağı inip yukarı çıkmam gerekiyordu. Avrupa'ya gitseydim kendi kendimi bitirmiş olurdum: Dinime bir şey söyleyip dokunsalar karşılığını alırlardı. Ben kimsenin inancına dokunmuyorum, dokundurmam da. Allah'tan başka kimseye güvenmiyorum. Eşime de güvenmem.

Türkçe söylemek nasıl bir duygu? Kendi sesinizi kaybetmiş gibi mi hissediyorsunuz?

Hissettiğimin hepsini veremiyorum Türkçe ile. Biraz sert söylüyorum. 'Canım, cicim, çok tatlısınnn' filan diye yapmacık olamam. Beni sevmeyip de şarkılarımı seven çok. Ben de kendimi sevmem. Birisi beni sevsin demiyorum, 'sevmeyin'. Ben de adamım yani, güvenmeyin, melek değilim, kendi bildiğim kadar yaşıyorum. Farklı olarak kafam çalışıyor, hiçbir şeyin kulu değilim. 'Bu çılgın kadın ya, her şey bırakılıp gidilir mi?' dediler. Eee gidilir, aç mı kaldım? Tevekkül ediyorum ben.

Asya'nın Madonna'sı diyorlardı size. Peki Türkiye'nin nesi olmak istersiniz?

Hâlâ Madonna'sıyım. Türkiye'nin birisi olmak istemiyorum, yeter ki şarkılarım dinlensin. Ben normal birisi olsam zaten unutulur giderdim, çılgın biri olduğum için hatırlanıyorum.

Genç iken nasıldınız, çılgın mıydınız yine?

Evet öyleydim. Herkes pahalı kumaş giyerken ben başıma havlu atar farklı olurdum. Sekiz kardeşiz biz. Müzik yapmama ağabeylerim çok engel oldu. Oraya gitmek için evde ablalarımın işini yapardım.

Kaç şarkınız oldu?

Bini geçti, şarkı söylemeyebilirdim de. Temizlikçi bile olsam en pahalı temizlikçi olurdum.

Burada bir numaraya mı oynuyorsunuz?

Hayır. İddia etmiyorum, işimi yapıyorum, işim gösterir bunu. Ama kendi tarzımı bırakırım. Yıldız Usmonova virüsü kalacak burada.

s.zengin@zaman.com.tr

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kur'an Dinle - İndir -İlahi Dinle - İndir http://www.darulkitap.com/kuran-dinle-indir.html
» Yabancı şarkılar..her çeşit müzik dinle
» kıble mezar yönü ters olması
» BILGI KAPISI..yerleşim ve nufus-hücrede gezinti-kıble tayini
» Celcelûtiye dinle