KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

süflörlük..üstün dökmen

YazarMesaj
@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

Rep Gücü : 10015188
Rep Puanı : 97

süflörlük..üstün dökmen Empty
MesajKonu: süflörlük..üstün dökmen   süflörlük..üstün dökmen Icon_minitimeC.tesi Ekim 30, 2010 7:45 am

süflörlük..üstün dökmen 74354_167328363297149_111656412197678_442045_1368918_sÜstün Dökmen - Küçük Şeyler - Kesitler

Küçük bir çocuğa şeker verseniz, çocuğun sağ arkasında veya sol arkasında dura...n annesi hemen ” Ne diyecektik, ‘teşekkür ederim teyzeciğim’ diyecektik di mi canım” der. Bu davranış, bence bir suflörlüktür. Çocuğunuz teşekkür etmesi gerektiğini, sizi ve başkalarını gözleyerek, yetişkinleri model olarak da öğrenebilir, suflörlük ederek onu zorlamanız sonucunda da öğrenebilir. Sonuçta her ikisi de toplumsallaşmadır; ancak birinci teşekkür, yaşamın doğal akışı içinde çocuğun keşfettiği bir teşekkürdür, ikinci teşekkür ise keşfetmesine izin vermeden ezberlettiğimiz bir teşekkürdür.

Çocuğunuza en uygun olacak mesleği düşünüp, “şu bölüme girsen iyi olur” dediğiniz zaman yine suflörlük etmiş olursunuz. Çocuğunuzun yeteneğine ve ilgisine/ hevesine uygun meslek seçmesine izin verirseniz suflörlük etmemiş olursunuz

Ne de bana ben katan bir şeddem var.
Ne elimi tutan bir harf,
Ne anlam katan bir harekem...
Kalakaldım sayfalar ortasında.
Bir okuyan bekledim,
Bir hıfzeden belki...
Gölgesini istedim bir dostun med gibi…
Sızım elif sızısı...

süflörlük..üstün dökmen Sdfghj15
https://kutluforum.yetkinforum.com

süflörlük..üstün dökmen
1 sayfadaki 1 sayfası