KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 "Ak Parti'ye içiyoruz" facebook grubu oyuna geldi

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
@bdulKadir
Adminstratör
avatar

Mesaj Sayısı : 6459
Rep Gücü : 10014589
Rep Puanı : 97
Kayıt tarihi : 17/03/09
Yaş : 55
Nerden : İzmir

MesajKonu: "Ak Parti'ye içiyoruz" facebook grubu oyuna geldi   Paz Mart 06, 2011 5:42 am
Ak Parti'ye içiyoruz grubu oyuna geldi

14 Ocak 2011

İçki yasaklarını protesto etmek için, Facebook'taki 'AKP'ye içiyoruz' grubunda toplanan 130 bin kişi bu sabah büyük bir şok yaşadı. Grubun ismi "AKP'ye içiyoruz"dan "Seçimlerde AK Parti'ye Oy Atmaya Gideceğim Diyenler"e çevrilince olay ortaya çıktı.İçki yasaklarını protesto etmek için, Facebook'taki 'AKP'ye içiyoruz' grubunda toplanan 130 bin kişi bu sabah büyük bir şok yaşadı.

'AKP'ye içiyoruz' grubuna şok

Posta Gazetesi'nden Mehmet Çiftçioğlu'nun haberine göre, yeni yapılan düzenleme ile alkol satışına sınırlama getirilmesi pek çok kişinin tepkisini çekmişti. Bu kararı protesto etmek isteyenler facebook'ta bir araya gelmişti. Etkinliğe göre, herkes 29 Ocak Cumartesi gecesi, bulunduğu şehirdeki belirli meydanlarda toplanıp içki içecekti.

İstanbul'da Taksim ve Moda sahili, Ankara, İzmir, Eskişehir ve Antalya'da toplanmak üzere kararlaştırılan etkinliğe 1 günde 65 bin kişi kayıt olmuştu. Daha sonra bu rakam çığ gibi büyüyüp 130 bine yükseldi...

BİR GECEDE DEĞİŞTİ

'AK Parti'ye İçiyoruz' adlı etkinlik sayfasında toplanan 130 bin kişi bu sabah gördüklerine inanamadı. Katılmayı planladıkları etkinliğin adı değiştirilmiş, 'Seçimlerde Ak Parti'ye Oy Atmaya Gideceğim Diyenler' olmuştu. Yani sayfaya ilk kayıt olduklarında, Ak Parti karşıtı bir eylem yapacaklarını düşünen kullanıcılar, bir anda en sıkı AK Partili oluverdiler.

10 SORUDA İÇKİ YASAĞI

Etkinliği düzenleyen kişinin sayfaya yazdıkları olanları açıklıyordu:

'Ben bir Ak Parti'liyim. Ülkemde 130 bin içme meraklısı ülkemde insan olduğunu bilmek üzücü. Rahatsızlığımızdan dolayı çok memnunum. Bu etkinlik hacklenmedi, bilerek yapılan bir oyundu. Kimileriniz çaktı kimileriniz çakmadı ama çok güldüm.'

Şimdi herkes, dalga geçmek için düzenlenen bu sayfanın gerçekten bir eyleme aracı olup olmayacağını merak ediyor.

Grubu kuranlar açıklamaya şunları yazmıştı:

"Yer: Alkol temin edebildiğiniz her yer!

Hepimiz 29.01.2011 günü AKP'ye inat kafayı çekiyoruz !!

Zaman, mekan ayrımı gözetmeksizin, AKP'ye inat kafası güzel bir Türkiye!"

Grup sayfasındaki bazı yorumlar şöyleydi:

- O gün evlilik yıldönümüm zaten. Hem bize hem onlara çifter çifter içeriz.

- Bir buna içmedik. Buna da içelim.

- 29'unu neden bekliyoruz ki?

- Asıl 13'ünde içeceğiz zevkle.

- İçkiye vereceğiniz parayı Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlayın.

- Yetmez ama şerefe.

- Alkol kullanmıyorum ama içenlerin yanındayım. Çünkü yasakların karşısındayım.

- Sahil kesimi olarak geleceğim, anamı da alıp gideceğim.

- Biz başladık, siz yetişin.

- Alkol içmeyin, üzüm yiyin.


*******************************


sonradan uyanan saftiriklerikler böyle bir gurup kurmuş ama beğenen sayısı 66 kişi

https://tr-tr.facebook.com/pages/AKPye-i%C3%A7iyoruz/181297178559352**********************


AKP'ye içtiler
30 Ocak 2011 Pazar, 12:03 tarihinde Mecliste AKP yi İstemiyoruz tarafından eklendi
Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden başlatılan ’AKP’ye içiyoruz’ kampanyası kapsamında örgütlenen vatandaşler, Türkiye'nin çeşitli noktalarında bir araya gelerek, yeni yapılan düzenleme ile alkol satışına sınırlama getirilmesini içki içerek protesto etti.

TAKSİM

Taksim Sanat Galerisi önünde bir araya gelen vatandaşlar, yeni yapılan düzenleme ile alkol satışına sınırlama getirilmesini içki içerek protesto etti. Sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden örgütlenen içki yasaklarına karşı olanlar Taksim Meydanından önce Galatasaray Lisesi önüne geldi. Burada bir süre slogan atan grup daha sonra Tünel Meydanına yürüdüler. Yürüyüş sırasında AK Parti aleyhine slogan atan grup ellerindeki içkileri içti. Alkol yasağının demokrasiyle bağdaşmadığını dile getiren eylemciler, ellerindeki içkileri içip sloganlar attı. Eyleme katılan İbrahim Tekin Başbakan’ın "tıksırıncaya kadar içiyorsunuz" sözlerini eleştirerek AK Partinin Türkiye genelinde uygulamaya çalıştığı alkol yasağına karşı toplandıklarını söyledi.

Eyleme katılan ve 18 yaşına yeni giren Ceren Ataş ise 24 yaş sınırlamasına tepki gösterdi. Ataş; ’Biz 24 yaş olayına tepki olarak toplandık. O kadar özgürlük, eşitlik derken böyle bir şeyin kısıtlanması yanlış bunu protesto ediyoruz.’ Diye konuştu. Eyleme Tekirdağ Şarköy’den katılan başka bir eylemci ise içki yasağını, içki zammını protesto etmeye geldiğini söyleyerek Başbakan’ın ’Tıksırıncaya kadar içiyorlar’ sözüne ise ’Parasını o mu veriyor’ diye tepki gösterdi. Eyleme Alman vatandaşlarda katıldı. Ellerindeki içkileri içen Alman kadınlar herkesin içmesini ve içkinin serbest olması gerektiğini söyledi.
Eyleme katılanlar daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

MODA

Daha önce de defalarca içki eylemi yapılan Moda İskelesi’nde Saat 20.00 sıralarında toplanan yaklaşık 100 kişilik grup ellerindeki içki bardaklayla hükümetin aldığı içki yasağıyla aldığı kararları protesto etti. Tütün ve Alkollü İçecekler Yasası’nda yapılan değişiklikle ilgili yapılan eylemde grup üyeleri içki şişelerini havaya kaldırarak sloganlar attı.

Yazarlar Sendikası 2’nci Başkanı Mustafa Köz ise "Bu küçük bir müdahale olarak görünmesin. Diğer alanlarada kapı açacak. Kendi yaşam biçimlerine uymayan şeyleri yok etmeye çalışıyorlar. Böyle bir anlayışları var." dedi.
AKP'ye içtiler

Foto galeri için tıklayın

Eyleme katılan Ekin Çalışır, "İçki zararlarından devletin beni korumasına gerek yok. 18 yaşındaki evlenibiliyor. Silah alabiliyorsam. İçki de içebilirim. Önemli olan insanların bilinçli olması. İçkiyi dozunda içmek gerekir. O zaman devlet kayak yapanları da korusun. Düşebilir ayaklarını kırabilirler" dedi. AK Parti alehine "Gün gelecek devran dönecek. AKP halka hesap verecek. AKP şaşırma sabrızımı taşırma" şeklinde slogan atan grup sessiz bir şekilde dağıldı.

EDİRNE

Edirne’nin en işlek caddesi olan Saraçlar Caddesi’nde, biraraya gelen ve çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu grup yanlarında getirdikleri içkileri banklarda oturarak içti. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin alkole getirdiği sınırlamaları protesto etmek için biraraya geldiklerini ifade eden eylemciler, "Alkolü engelleyeme çalışan tüm yöneticileri kınayarak, özgürlüğümüzü kutluyoruz" dedi.

Bazı eylemciler ise sadece eğlenmek amacıyla alkol aldıklarını söyledi. Yaklaşık yarım saat cadde üzerinde alkol alan grup, daha sonra caddeden ayrıldı. Saraçlar Caddesi’ne yakın alanlarda güvenlik önlemi alan polis ekipleri ise alkollü grubu uzaktan izlemekle yetindi.

İZMİR

Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda toplanan 500 kişilik grup, ellerinde içkilerle, hükümeti ve Bülent Arınç’ı "AKP’ye İçiyoruz" sloganıyla protesto ederek, kadehlerini kaldırdı.
Aşırı soğuğa rağmen Gündoğdu Meydanı’nda toplanan 500 kişilik bir grup, zaman zaman hükümet aleyhine sloganlar atarken, "10’ncu Yıl Marşını" da defalarca söyledi. AKP ve Bülent Arınç için kadehlerini kaldıran topluluk, içtiği alkol şişeleriyle de "AKP" yazıp, önünde poz verdi. Eylem, güvenlik güçlerinin gözetiminde, sorunsuz şekilde sona erdi.

BARTIN

Bartın Cumhuriyet Meydanı’nda, toplanan yaklaşık 50 genç, alkollü içki satışına 24 yaş sınırlaması getirilmesi üzerine basın açıklaması yaptı. Halaylar çeken, ellerinde boş biraları bulunan gençler, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığı’nın altında bulunan Tekel bayisinin tentesinde bulunan bira reklamlarını gösterdi.
Basın açıklamasını okuyan Damla Ezgi Uzun, "Hiçbirimiz alkolik değiliz ve bunu savunmuyoruz. İnsanların alkolik olmalarını engellemek, insanların sosyal ortamlarını kısıtlayarak olmaz. Alkolü ortadan kaldırmak değil, insanları alkolik olmaya iten zemini kaldırmak gerekli. Sağlıklı, eğitimli, kafası çalışan bireyler yetiştirmek gerekir. Ülkelerin kalkınması, eğer alkolle orantılı olsaydı, alkol tüketimi yüksek olan Avrupa ülkelerinden ileri düzeyde olmamız gerekirdi. Yaşam koşulları yeterli, sorunsuz ve iyi yetişmiş bir birey ne zaman nerede ne içeceğini bilir. Demokratik hak insan içindir" dedi.

ANKARA

Ankara’da bir grup, "Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği" protesto etti.

Kuğulu Park’ta toplanan grup, ellerinde döviz ve pankartlarla yönetmeliği protesto etti. Grup adına yapılan açıklamada, ateşli silahlarda ruhsat alma yaşının düşürülmesine karşın alkollü içeceklerin satış ve sunumunda yaşın yükseltilmesinin dikkati çektiği ifade edildi.

Gruptakiler daha sonra yanlarında getirdikleri alkollü içecekleri içtiler.


**********************

http://www.tutturan.com/akpye-iciyoruz-goruntuleri-izmir-istanbul-29-ocak-2011.html

_________________


Elif gibi yalnızım,
Ne esrem var, ne ötrem.
Ne beni durduran bir cezmim,
Ne de bana ben katan bir şeddem var.
Ne elimi tutan bir harf,
Ne anlam katan bir harekem...
Kalakaldım sayfalar ortasında.
Bir okuyan bekledim,
Bir hıfzeden belki...
Gölgesini istedim bir dostun med gibi…
Sızım elif sızısı...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://kutluforum.yetkinforum.com
 
"Ak Parti'ye içiyoruz" facebook grubu oyuna geldi
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
KUTLU FORUM :: BİLGİSAYAR-İLİM-TEKNİK-İNTERNET :: Bilgisayar - İnternet dünyası-
Buraya geçin: