KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dini Yorumlar Konusunda Dikkat Edilecekler

YazarMesaj
@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

Rep Gücü : 10015189
Rep Puanı : 97

Dini Yorumlar Konusunda Dikkat Edilecekler Empty
MesajKonu: Dini Yorumlar Konusunda Dikkat Edilecekler   Dini Yorumlar Konusunda Dikkat Edilecekler Icon_minitimePtsi Mart 14, 2011 4:11 am

1-İyi insan vardır,kötü insan vardır..Ahlaklı karakterli insan vardır ,ahlaksız insan vardır.Bunun dışındaki insanları mensubu olduğu din ırk dil tarikat cemaat bölge giyim kuşam şekilleriyle ,şucu bucu diyerek değerlendirmek cahilliktir,insanlık dışıdır,kanunen anayasal olarak da yasaktır.

Kul hakkına uyan,dürüst olan,borç aldığında ödeyen,komşuluk haklarına riayet eden,yardımsever,duyarlı her insan iyi insandır.

2-

3-Bu ülke düşmanları aramızda ırk mezhep siyasi görüş ayrılıklarını kaşıyarak bizi birbirimize düşman ederek bu ülkeyi ajan taraftar yazar provakatörlerle karıştırmaya çalışıyorlar.Bu konuda kim bunu yapıyorsa bu insanlara ya düşmanın oyununa gelen ya etkisine kapılmış yada kasıtlı yapan kişi gözüyle bakılıp bu konuda diklkatli olmalıdır.Kürt-türk-çerkez-gürcü,göçmen-yerli,alevi-sünni,laik-antilaik,sağcı-solcu,örtülü-açık,sakallı-sakalsız gibi.

Çook Önemli !

1-İnsanlar ikiye ayrılır.İyi insan kötü insan.Kul hakkı yemeyen,dürüst,ahlaklı,sözünde duran,karakterli,şahsiyetli her insan iyidir.Hangi inançtan olursa olsun.bunu tam zıttı kötü huylu,geçimsiz,kul hakkı yiyen,kişiliksiz insanlarda kötüdür.Hangi inançtan olursa olsunlar.
Irkı,mezhebi,tarikatı,cemaati,dini,dili,rengi ne olursa olsun.

2-Ülkemize,insanlığa ve dinimize yararlı faydalı işler yapan her insan iyidir.Sizin inancınızdan olmasa bile.

3-Düşmanlarımız bizi bölüp parçalamak için ALevi-Sünni-Kürt-Türk-Laz-Çerkez-Göçmen-Gürcü,Laik-Antilaik,sağcı-solcu vs. gibi ayrılma noktalarımızı devamlı kaşıyarak tahrik ederek bizi bölmek istiyorlar.Ajanlarıyla,yzar çizerleriyle,provakatörleriyle bizi karıştırmaya güçsüz bırakmaya çalışıyorlar,bilerek yada bilmeden bunların oyunlarına gelenler oluyor.
Çok dikkatli olmak lazım.

4-Bİrkaç kötü örnekten dolayı tüm grubu itham etmek suçlamak yanlıştır.
Bütün Genellemele Yanlıştır.!

Ne de bana ben katan bir şeddem var.
Ne elimi tutan bir harf,
Ne anlam katan bir harekem...
Kalakaldım sayfalar ortasında.
Bir okuyan bekledim,
Bir hıfzeden belki...
Gölgesini istedim bir dostun med gibi…
Sızım elif sızısı...

Dini Yorumlar Konusunda Dikkat Edilecekler Sdfghj15
https://kutluforum.yetkinforum.com

Dini Yorumlar Konusunda Dikkat Edilecekler