KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR

YazarMesaj
@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

Rep Gücü : 10015177
Rep Puanı : 97

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Empty
MesajKonu: PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR   PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 11:24 pm

peygmber Efendimizin Yaptığı Günlük Dualar

Sabahleyin Uykudan Kalkınca Okunacak Dua:

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Uykudanuyaninca

Okunuşu: "Elhamdulillahillezi ehyana ba'de ma ematena ve ileyhi'n- nüşur."
Anlamı: "Bizi öldürdükten sonra dirilten (uyuduktan sonra uyandıran) Allah'a hamdolsun. (kıyamette) O'nun huzurunda toplanılacaktır." (Buhari: 11/96)

Her Sabah Okunacak Dua:

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Hersabahkalkinca

Okunuşu: "Allahümme bike asbahna ve bike emseyna ve bike nehya ve bike nemutu ve ileykennuşur."
Anlamı: "Allahım! Senin yardımınla sabaha girdik, senin yardımınla akşama kavuştuk, senin yardımınla diriliyor ve senin kudretinle ölüyoruz ve (kıyamette) varış sanadır." (Ebu Davud: 5067)

Her Akşam Okunacak Dua:

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Heraksam

Okunuşu: "Allahumme bike emseyna ve bike esbahna ve bike nahya ve bike nemutu ve ileykel masir."
Anlamı: "Allahım! Senin yardımınla akşama girdik, senin yardımınla sabaha kavuştuk, senin yardımınla diriliyor ve senin kudretinle ölüyoruz ve dönüş yalnız sanadır." (İbn Mace, Dua: 14)

Şirkten Korunmak İçin (Sabah-Akşam) Okunacak Dua:

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Sirktenkorunmakicin

Okunuşu: "Allahumme inni euzu bike min en uşrike bike şey'en ve ene a'lemu ve estağfiruke lima la a'lemu inneke ente allamulğuyubi."
Anlamı: "Allahım! Şüphesiz ben bilerek herhangi bir şeyi şirk koşmak (eş ve ortak tanımak) tan sana sığınırım.Bilmeyerek işlemiş olduğum(şirk ve hatalarım) ın senden bağışlanmasını dilerim. Şüphesiz ki bütün gaybları (gizli şeyleri) ancak sen bilirsin." (et-terğıb ve et-terhib: 1/76)

Yemekten Sonra Okunacak Dua:

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Yemektensonra

Okunuşu: "Elhamdulillahillezi et'amena ve segana ve cealena müslimin."
Anlamı: "Bizi nimetleriyle yediren ve içiren ve bizi İslam üzere bulunduran Allah'a hamd olsun." (Ebu Davud, At'ime:15)

Elbise Giyerken Okunacak Dua:

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Elbisegiyerken

Okunuşu: "Elhamdulillahillezi kesani haza ve razeganihi min ğayri havlin minni ve la guvvetin."
Anlamı: "O Allah'a hamd olsun ki, benden bir kuvvet olmaksızın bu elbiseyi bana giydirdi ve (bunu) bana rızık olarak verdi." (Tirmizi, deavat: 107)

Camiye Girerken Okunacak Dua (sağ ayakla girilir):

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Camiyegirerken

Okunuşu: "Bismillahi vessalatu vesselamu ala rasulillahi. Allahummeğfir li zunubi veftah li ebvabe rahmetike."
Anlamı: "Allah'ın adıyla, Allah Resulune salat ve selam olsun. Allah'ım , günahlarımı bağışla ve bana rahmet kapılarını aç." (Müslim, müsafirin:68)

Camiden Çıkarken Okunacak Dua (sol ayakla çıkılır):

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Camidencikarken

Okunuşu: "Bismillahi vessalatu vesselamu ala rasulillahi. Allahumme inni es'eluke min fedlike, allahumme e'sımni mineşşeytanirracim."
Anlamı: "Allah'ın adıyla, Allah Resulune salat ve selam olsun. Allah'ım , Senden fazl-u (ihsanını) diliyorum. Allahım, beni rahmetinden uzaklaştırılmış şeytanın şerrinden koru." (Buhari, teheccüd: 25)

Helaya Girerken Okunacak Dua (sol ayakla girilir):

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Helayagirerken

Okunuşu: "Bismillahi Allahumme inni euzu bike minelhubsi velhebaisi."
Anlamı: "Allah'ın adıyla, Allahım, her türlü pislikten ve pis olan şeylerden(erkek ve dişi şeytanların şerrinden) sana sığınırım." (İbni Mace, Teharet: 9)

Heladan Çıkarken Okunacak Dua (sağ ayakla çıkılır):

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Heladancikarken

Okunuşu: "Ğufraneke, Elhamdulillahillezi ezhebe annil eza ve afani."
Anlamı: "(Allahım!) Senin mağfiretini dilerim.Benden eza veren şeyleri gideren ve bana afiyet veren Allah'a hamdolsun." (İbni Mace, taharet:10)

Bir Meclisten (sohbet veya bir toplantıdan) Kalkarken Okunacak Dua:

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Meclistenkalkarken

Okunuşu: "Subhaneke Allahumme ve bihamdike eşhedu en la ilahe illa ente estağfiruke ve etubu ileyke."
Anlamı: "Allah'ım! Seni her türlü noksanlıklardan tenzih eder, hamdimi sana takdim ederim. Senden başka hiçbir ilah bulunmadığına şehadet ederim. Senden mağfiret diliyor ve sana tevbe ediyorum." (tirmizi, deavat: 38)

Su İçtikten Sonra Okunacak Dua:

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Suictiktensonra

Okunuşu: "Elhamdulillahillezi segana azben furaten birahmetihi ve lem yec'alhu milhen ucacen bizunubina."
Anlamı: "Bize tatlı soğuk su içiren ve günahlarımız sebebiyle onu içilmez tuzlu su yapmayan Allah'a hamd olsun." (Ebu Nuaym)

Aynaya Bakarken Okunacak Dua:

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Aynayabakarken

Okunuşu: "Elhamdulillahi Allahumme kema hassente halgi fehassin hulugi."
Anlamı: "Allah'a hamdolsun. Allah'ım! Benim yaratılışımı güzel kıldığın gibi ahlakımı da güzelleştir." (İbnüs-sünni, El- Ezkar: 270)

Aksırma Esnasında:

Aksıran kimsenin; PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Aksirmaelhamdulillah "Elhamdulilllah" "Allah'a hamd olsun" demesi, o'nu işiten kimsenin de: PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Aksirmayerhamukeallah "Yerhamukeallah" "Allah sana merhamet etsin" demesi gerekir. Aksıran kişi, yanında "Yerhamukeallah" denildiğini duyunca: PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Aksirmayehdinaveyehdikumullah "Yehdina ve yehdikumullah " " Allah bize ve size hidayet versin". Veya, "Yehdikumullahu ve yuslihu balekum" "Allah, sizi doğru yola yöneltsin ve işlerinizi düzeltsin" demelidir. (Buhari, Edep: 125)

Vasıtaya Binerken Okunacak Dua:
Önce besmele okunur; üç tekbir getirilir. Sonra:

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Vasitayabinerken

Okunuşu: "Subhanellezi sehharalena haza ve ma kunna lehu mugrinine ve inna ila rabbina lemungalibun."
Anlamı: "Bunu bizim hizmetimize veren Allah'ın şanı ne yücedir. O'nun ihsanı olmasaydı biz buna güç yetiremezdik. Muhakkak ki biz Rabbimize döneceğiz." (Zuhruf Suresi 13-14)

Eve Girerken Okunacak Dua:

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Evegirerken

Okunuşu: "Allahumme inni es'eluke hayral mevleci ve hayral mehraci bismillahi ve lecna ve bismillahi haranca va alallahi rabbina tevekkelna."
Anlamı: "Allahım! Her giriş ve çıkışımda senden hayır diliyorum. Allah'ın adıyla evimize girer, Allah'ın adıyla çıkarız ve Rabbimize dayanıp güveniriz." (Ebu Davud, Edeb: 112)

Evden Çıkarken Okunacak Dua:

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Evdencikarken

Okunuşu: "Bismillahi tevekkeltu alellahi la havle ve la guvvete illa billahil aliyyil azim."
Anlamı: "Allah'ın adını anarak (evimden çıkıyorum) ben, Allah'a dayanıp tevekkül ettim. (her türlü) kuvvet ve kudret ancak yüce Allah'ın yardımıyladır." (Tirmizi, deavat: 34)

Gece Uykudan Önce Okunacak Dua:

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Uykudanonce

Okunuşu: "Bismike Allahumme emutu ve ehya."
Anlamı: "Senin adını anarak ölür ve dirilirim (uyur ve uyanırım) Allahım!" (Buhari, Deavat: 7)

A M İ N
https://kutluforum.yetkinforum.com
@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

MesajKonu: Geri: PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR   PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 11:27 pm

PEYGAMBER EFENDİMİZ
HZ.MUHAMMED (S.A.V.) İN DİLİNDEN DUALAR

1) Allah’ım! Sapıklığa düşmekten veya düşürülmektenPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev ayağımın kaymasından veya kaydırılmasındanPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev zulmetmekten veya zulme uğramaktanPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev cehalete düşmekten veya cahil bırakılmaktan sana sığınırım.
Tirmîzî (3/152) ; İbni Mâce (2/336)

2) Allah’ım! Doğu ve batının arasını uzaklaştırdığın gibi beni de günahlarımdan uzaklaştır. Allah’ım! Beyaz elbisenin kirden temizlendiği gibiPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev beni de günahlarımdan temizle. Allah’ım! Beni günahlarımdan karPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev su ve dolu ile temizle.

Buharî (1/181) ; Müslim (1/419)

3) Rabbimiz olan Allah'ım! Sana hamdederek seni tüm noksanlıklardan tenzih ederim. Allah'ım! Beni bağışla.

Buharî (1/99) ; Müslim (1/350)

4) Allah'ım! Günahlarımın hepsiniPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev küçüğünü ve büyüğünüPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev ilkini ve sonunuPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev gizlisini ve aşikârını bağışla.

Müslim (1/350)

5) Allah'ım! Gazabından rızanaPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev cezalandırmandan affınaPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev senden yine sana sığınırım. Sana olan övgüleri sayamam. SenPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev kendini övdüğün gibisin.

Müslim(1/532)

6) Allah'ım! Beni bağışla ve bana merhamet et. Beni doğru yola ilet ve bana ihsan eylePEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev bana afiyet ve rızık ver. Ve beni yücelt.

İbni Mâce (1/148)

7) Allah'ım! Kabir azabından sana sığınırım. Mesih Deccal’ın fitnesinden sana sığınırım. Hayat ve ölüm fitnesinden sana sığınırım. Allah'ım! Günahtan ve borçtan sana sığınırım.

Buharî (2/202); Müslim (1/412)

Cool Allah'ım! Yaptığım ve yapacağımPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev gizli ve aşikâr işlediğimPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev israf ettiğim ve benden daha iyi bildiğin günahlarımı bağışla. Sen Mukaddim (Öne alan) ve Muahhirsin (geciktirensin). Senden başka ilah yoktur.

Müslim (1/534)

9) Allah'ım Seni zikretmekPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev sana şükretmek ve sana güzelce ibadet etmek için bana yardım et.

Ebû Davud (2/86); Nesâi (3/53)

10) Allah'ım! Cimrilikten sana sığınırımPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev korkaklıktan sana sığınırımPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev çok yaşlanarak (elden ayaktan düşmekten) sana sığınırımPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev dünya fitnesi ve kabir azabından sana sığınırım.

Buharî (Bkz:Fethu’l-Bâri (6/35)

11) Allah'ım! Gayb ilminle ve yaratma kudretinle hayatın benim için hayırlı olduğunu bildiğin müddetçe beni yaşat. Ölümümün benim için daha hayırlı olduğunu bildiğinde de beni vefat ettir. Allah'ım! Gizli ve aşikârPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev senden hakkıyla korkmayı dilerim. Senden rıza ve öfke anında hak sözü (söylemeyi) dilerim. Zenginlik ve fakirlikte senden itidalli olmayı dilerim. Bitmeyen bir nimet ve sonu gelmeyen bir göz aydınlığı dilerim. SendenPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev kaza sonrası rıza göstermeyi ve ölümden sonra kolay bir hayatı dilerim. Yüzüne bakmanın lezzetiniPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev zarar verici bir hastalık ve saptırıcı bir fitneye uğramaksızın sana kavuşmanın özlemini dilerim. Allah'ım! Bizi iman zineti ile süsle ve bizi hidayete ermişPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev doğru yolun rehberleri kıl.
Nesâi (4/54-55)

12) Allah'ım! SendenPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev faydalı bir ilimPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev temiz bir rızık ve makbul bir amel dilerim.
Zâdü’l-Meâd (2/375)

13) YüzümüPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev hakka yönelerekPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev gökleri ve yeri yaratana çevirdim. BenPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev O’na ortak koşanlardan değilim. Namazım ve diğer ibadetlerimPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev hayatım ve ölümüm âlemlerin Rabbi Allah içindir. O’nun ortağı yoktur. Ben bununla emrolundum ve ben Müslümanlardanım. Allah’ım melik sensinPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev senden başka ilah yoktur. Sen benim Rabbimsin ve ben de senin kulunum. Nefsime zulmettim. Günahımı itiraf ettim. Tüm günahlarımı bağışla. ŞüphesizPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev günahları ancak sen bağışlarsın. Beni ahlâkın en güzeline erdir. Onun en güzeline ancak sen erdirirsin. Ahlâkın kötüsünden de beni uzaklaştır. Zira kötüsünden ancak sen uzaklaştırırsın. BuyurPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev Allah’ım buyur! Hayrın tümü iki elindedir. ŞerPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev sana nispet edilmez. Ben sana sığınır ve sana dönerim. Sen mübarek ve yücesin. Senden mağfiret diler ve sana tevbe ederim.
Müslim (1/534)

14) Allah'ım! Hamd sanadır. SenPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev göklerinPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev yerin ve onlarda bulunanların Rabbisin. Sen Hakk'sın. Va'din de haktır. Sözün de hak ve sana dönüş de haktır. Cennet ve cehennem hakPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev Peygamberlerin de haktır. Muhammed (s.a.s.) hak ve kıyamet haktır. Allah'ım! Sana teslim oldum; sana tevekkül ettimPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev sana iman ettim ve tevbe edip sana döndüm. Senin düşmanını düşman edindim. Ve senin hükmüne başvurdum. Gizli ve aşikârPEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Smilev yaptığım ve yapacağım amellerimi bağışla. Öne geçiren ve geri bırakan sensin. Senden başka ilah yoktur. Sen benim ilâhımsın.
Buharî (Bkz:Fethu’l-Bâri (3/3); Müslim (1/532)
@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

MesajKonu: Geri: PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR   PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 11:28 pm

Peygamber Efendimizin yapdığı dualardan bazıları;

Ya Rabbi faydasız ilimden makbul olmayan ibadetten ve kabul edilmeyen duadan sana sığınırım.

Ya Rabbi bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden de koru!

Ya Rabbi her işimizin sonunu güzel eyle dünya sıkıntılarından ve ahiret azabından bizi koru!

Ya Rabbi bizi sabreden ve şükredenlerden eyle!

Ya Rabbi bizi dostlarına dost düşmanlarına düşman olanlardan eyle!

Ya Rabbi acizlikten tembellikten korkaklıktan cimrilikten ve her çeşit hastalıktan sana sığınırım!

Ya Rabbi işinde sebat eden nimetine şükreden ibadetini güzel yapan ve doğru konuşanlardan eyle!

Bedenime kulağıma gözüme sıhhat ver! Küfürden fakirlik ve kabir azabından sana sığınırım.

Ya Rabbi kusurlarımızı ört korkulardan emin kıl ve borçlarımızı ödememizi nasip et!

Ya Rabbi sıhhat afiyet ve güzel ahlak ver! Kaza ve kaderine rıza gösterenlerden eyle!

Ya Rabbi gece ve gündüz gelecek kötülüklerden sıkıntılardan kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sığınırım.

Ya Rabbi ölünceye kadar ibadet etmemizi ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve Cennetini ihsan eyle!

Ya Rabbi zulmetmekten zulme uğramaktan sana sığınırım.

Bize dünya ve ahirette iyilik güzellik ver ve Cehennem azabından bizi koru!

Peygamber efendimiz dünya ve ahiret için af ve afiyet isterdi. İmandan sonra afiyetten büyük nimet olmadığını bildirirdi. Bir hadis-i şerif meali şöyledir:

(Duanın efdali dünya ve ahirette Rabbinden af ve afiyet istemektir. Affa ve afiyete kavuşan dünya ve ahirette kurtuluşa ermiştir.) [Tirmizi]

Peygamber efendimizin en çok okuduğu dua Rabbena âtina duasıdır. Bir hadis-i şerif meali:

(Ey Adem oğlu sen Allahın azabına takat getiremezsin. Onun için “Rabbena âtina fid-dünya haseneten ve fil-âhireti haseneten ve kına azabennar” demelisin.)

Bu dua Bekara suresinin 201. âyet-i kerimesidir.

(Rabbimiz bize dünyada ve ahirette iyilik güzellik ver bizi cehennem azabından koru) anlamındadır.
@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

MesajKonu: Geri: PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR   PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR Icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 11:28 pm

Efendimiz(SAV)'in Dualarından Bir Demet...
Allahım! Bize dünyada da iyilik ver ahirette de iyilik ver. Bizi cehennem azabından koru!
Allahım! Senden hidayet takva iffet ve gönül zenginliği isterim.

Ey kalpleri yönlendiren Allahım! Kalplerimizi sana itaate yönelt!

Dayanılamayacak dertten insanı helâke götürecek talihsizlikten başa gelecek fenalıktan ve düşmanı sevindirecek felaketten Allah’a sığınırız.

Allahım! Bütün işlerimin başı olan dinim konusunda hataya düşmekten beni koru! Yaşadığım şu dünyadaki işlerimin yolunda gitmesini sağla! Dönüp varacağım ahiretimi kazanmama yardım et! Hayatım boyunca daha çok hayır yapmama imkân ver! Her türlü kötülükten kurtulmamı sağlayacak bir ölüm nasip et!

Allahım! Günahlarımı bilgisizlik yüzünden yaptıklarımı haddimi aşarak işlediğim kusurları benden daha iyi bildiğin bütün suçlarımı bağışla! Allahım! Ciddi ve şaka yollu yaptıklarımı yanlışlıkla ve bilerek işlediğim günahlarımı affeyle! Bütün bu kusurların bende bulunduğunu itiraf ederim. Allahım! Şimdiye kadar yaptığımbundan sonra yapacağım gizlediğim ve açığa vurduğum ölçüsüz bir şekilde işlediğim ve benden daha iyi bildiğin günahlarımı affeyle! Öne geçiren de sen geride bırakan da sensin. Senin gücün her şeye yeter.

Allahım! Verdiğin nimetin yok olup gitmesinden lütfettiğin afiyetin bozulmasından ansızın vereceğin cezadan ve senin gazabını üzerime çekecek her şeyden sana sığınırım.

Allahım! Acizlikten tembellikten cimrilikten ihtiyarlayıp ele avuca düşmekten ve kabir azabından sana sığınırım. Allahım! Nefsime takva nasip et ve onu her türlü günahtan temizle; onu en iyi temizleyecek sensin. Ona yardım edip eğitecek sadece sensin. Allahım! Faydasız ilimden korkmayan kalpten doyma bilmeyen nefisten ve kabul olunmayan duadan sana sığınırım.

Allahım! Sana teslim oldum sana inandım sana güvendim. Yüzümü gönlümü sana çevirdim senin yardımınla düşmanlara karşı mücadele ettim. Kitabın ile hükmettim. Şimdiye kadar yaptığım bundan sonra yapacağımgizlediğim açığa vurduğum ve senin benden daha iyi bildiğin günahlarımı affeyle! Öne geçiren de sen geride bırakan da sensin. Senden başka ilâh yoktur

Allahım! Cehennem fitnesinden cehennem azabından zenginliğin ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım.

Allahım! Kötü ahlâklı olmaktan fena işler yapmaktan ve yanlış inançlara sapmaktan sana sığınırım.

Ey kalpleri halden hale çeviren Allah! Benim kalbimi dininden ayırma!”

Allahım! Senin rahmetini kazandıracak bağışlamanı sağlayacak işler yapmayı her türlü günahtan uzak durmayıbütün iyilikleri işlemeyi cennete kavuşup cehennemden kurtulmayı nasip etmeni niyâz ediyorum.

Allahım! Peygamber’in Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin senden dilediği hayırları ben de dilerim. Peygamber’in Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin sana sığındığı şerlerden biz de sana sığınırız. Yardım ancak senden beklenir. İnsanı dünya ve âhirette muradına ulaştıracak sensin. Günahtan kaçacak güç ibadet edecek kuvvet ancak Allah’ın yardımıyla kazanılabilir.
Amin…

PEYGAMBERİMİZDEN DUALAR
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HER GÜN YAPILACAK DUALAR-ZOR ZAMAN DUALARI her türlü dert için dualar
» bilal şahan dan dualar
» Secde'de okuduğu dualar ۞۞░
» KURÂN’DA GEÇEN DUALAR
» Hadislerde Dualar..Günlük..pEYGAMBERİMİZDEN