KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kakaolu Şekerpare

YazarMesaj
EyüP

Rep Gücü : 174
Rep Puanı : 28

Kakaolu Şekerpare Empty
MesajKonu: Kakaolu Şekerpare   Kakaolu Şekerpare Icon_minitimePaz Mart 27, 2011 8:56 am

Çok sevdiğim için paylaşıyım dedim

Malzemeler :

* 3 yumurta
* 1 çay b. pudra şekeri
* 1 çay b. irmik
* 1 çay b. sıvıyağ
* 1 çay b. hindsitan cevizi
* 200 gr. margarin
* 1 paket vanilya
* 1 paket kabartma tozu
* 2 çorba k. kakao
* alabildiği kadar un

Şerbeti için:

* 4,5 su b. toz şeker
* 4,5 su b. su
* 1 dilim limon

Hazırlanışı :

Karıştırma kabına 2 adet yumurta kırın.Diğer 1 yumurtanın sadece akını alın.Yumurtaların üzerine 2 çorba kaşığı kakao
1 çay bardağı sıvıyağ,200 gr.margarin ilave edin ve karıştırın.Üzerine 1 paket vanilya,1 paket kabartma tozu ilave edin.
1 çay bardağı pudra şekeri,1 çay bardağı hindistan cevizi ilave edin.Üzerine alabildiği kadar un ilave edin ve yoğurun.

Daha sonra kakolu şekerparenin hamurundan ceviz parçası kopartın ve elinizle yuvarlayın.Fırın tepsisine dizin.Üzerlerine bütün fındık batırın.Üzerine yumurta sarısı sürün.Önceden ısıtılmış olan 175 derecelik fırnda pişirin.Şerbeti için tencereye 4.5 su bardağı su 4.5 su bardağı toz şekeri ve 1 dilim limon ilave edin ve kaynatın.Şekerpareyi fırından çıkartın ve üzerine şerbeti dökün.Şerbetini çektikten sonra servis edin.

Rep Gücü : 174
Rep Puanı : 28

Kakaolu Şekerpare Empty
MesajKonu: Geri: Kakaolu Şekerpare   Kakaolu Şekerpare Icon_minitimePaz Mart 27, 2011 9:00 am

Resmi ;
Kakaolu Şekerpare Kakaolusekerpare300x291

Kakaolu Şekerpare
1 sayfadaki 1 sayfası