KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Veli Ve Öğrencilere Tavsiye Mektubu Yazdı

YazarMesaj
Limoni
Co-Admin
Limoni

Rep Gücü : 14922
Rep Puanı : 44

Veli Ve Öğrencilere Tavsiye Mektubu Yazdı Empty
MesajKonu: Veli Ve Öğrencilere Tavsiye Mektubu Yazdı   Veli Ve Öğrencilere Tavsiye Mektubu Yazdı Icon_minitimePerş. Ocak 19, 2012 10:04 am

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, yarın (20 Ocak) başlayacak yarıyıl tatili öncesinde, öğrencilere ve ailelerine hitaben bir mektup yazdı.

Çağlayan, velilerin karnesinde kırık notu olan çocuklarına anlayışlı davranması gerektiğini belirtirken öğrencilere de kitap okumalarını tavsiye etti. Bu sene Edremit’te bin 313 okul öncesi, 13 bin 276 ilköğretim ve 5 bin 893 ortaöğretim olmak üzere toplam 20 bin 482 öğrenci karne alacak.

İki başlık altında yazılan mektupta şunlar kaydedildi: "Anne ve babalara: Karnedeki notlan sebebiyle çocuklarınızı yargılamayın, kardeşleri ya da arkadaşlarıyla kıyaslamayın. Onlara güven verin, zaman geçirin, değer verdiğinizi hissettirin. İşte o zaman başarı kendiliğinden gelecektir. Başarıyı da her zaman karnedeki yüksek notlar olarak görmemek lazım. Çocuklarımızı karne notlarına bakarak sıralamanın doğru bir yaklaşım tarzı olduğuna inanmıyorum. İyi karne ya da kötü karne nedeniyle çocukları ödüllendirmek ya da cezalandırmak da doğru değildir. Biz anne babalar olarak, çocuklarımızın derslerdeki başarıları kadar onların özgüveni yerinde, eleştirebilen, itiraz edebilen, okuyan, kendisine ve çevresine saygılı bireyler olarak yetişmesinin de takipçisi olmalıyız.

"Öğrencilere: Tatilin ilk günlerini dinlenerek geçirin. Sonra mutlak surette kitap okuyun. Kendinizi değerlendirin, kendinizle yüzleşin, hedeflerinizi yeniden gözden geçirin. Dinlenmiş bir vaziyette ikinci döneme başlayın.”

http://www.aktifhaber.com/veli-ve-ogrencilere-tavsiye-mektubu-yazdi-549426h.htm

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hacı Bayram Veli
» meczup veli Cibali Baba
» Hacı Bektaş-ı Veli (1209-1271)
» Belgeseller..TAVSİYE
» tavsiye filmler