KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

maranki den gribe portakal limon zencefil bal karışımı

YazarMesaj
huzeyfe
Süper Moderatör
huzeyfe

Rep Gücü : 18110
Rep Puanı : 23

maranki den gribe portakal limon zencefil bal karışımı  Empty
MesajKonu: maranki den gribe portakal limon zencefil bal karışımı    maranki den gribe portakal limon zencefil bal karışımı  Icon_minitimeC.tesi Ekim 01, 2016 12:49 am

http://www.maranki.com/tr-TR/haberler/2140/gunde-sadece-1-tatli-kasigi-alin-gribe-elveda-deyin

Günde Sadece 1 Tatlı Kaşığı Alın Gribe Elveda Deyin!
maranki den gribe portakal limon zencefil bal karışımı  3755-gunde-sadece-1-tatli-kasigi-alin-gribe-elveda-deyin-450x0
1 Ekim 2016 Cumartesi 09:49:05
68575 kez okundu.
Gribin salgın halde ortalıkta gezdiği şu günlerde, bağışıklığımızı güçlendirecek ve hastalıkları önleyebilecek gıdalar almamız gerekiyor. Bu yüzden sağlık için destekleyici bir içecek hazırladım. Sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı alınması çok faydalı olacaktır.
Daha önce de buna benzer bir içecek tarifi vermiştim fakat bu sefer biraz farklılaştırdım. Mesela 2 adet limon yerine birini portakalla değiştirdim. 1 adet tarçın kabuğunu ikiye çıkardım.

Bu özel vitamin deposunu hazırlamak için; 1 yumru zencefil, 1 adet limon, bir adet portakal, 2 adet kabuk tarçın ve yeteri kadar bal gerekiyor.

Öncelikle zencefilin kabuğunu ayıklayıp, limon ve portakalı da iyice yıkamanız gerekiyor. Zencefili minik küp şeklinde doğrayın. Limon ve portakalı da kabuklarıyla birlikte yine olabildiği kadar küçük küp şeklinde kesin.

Püf Noktası: Limon ve portakalı kabuğuyla birlikte doğrayacağınız için keskin bir bıçak kullanmalısınız. Aksi halde tüm suları kesme tahtasına akıyor.
Doğrayarak hazırladığınız malzemeleri orta büyüklükteki bir kavanoza sırasıyla zencefil, limon ve portakal olarak yerleştirin.
Tarçın kabuklarını da dik duracak şekilde kenarlara yerleştirin.

Şimdi sıra balda. Balı da bütün malzemelerin üzerini örtecek miktarda koyuyorsunuz.
Kavanozun kapağını sıkıca kapatıp buzdolabına kaldırabilirsiniz artık. Fakat ara sıra kontrol ederek kavanozu ters yüz etmeniz gerekiyor, çünkü bal kavanozun dibine çöküyor.

Bu şekilde buzdolabında bir gün bekledikten sonra, her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı içmeniz sağlığınıza sağlık katacak, hastalıkların da önüne geçecektir.

Eğer çay olarak tüketmek isterseniz de bir fincan ılık su içerisine 1 yemek kaşığı koyup içebilirsiniz.

KAYNAK: http://maranki.com/tr-tr/admin/haberler/yeni-haber-ekle

maranki den gribe portakal limon zencefil bal karışımı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» antibiyotik kullandırmayan limon zencefil bal karışımı
» sarımsak LİMON KARIŞIMI GENÇLİK İKSİRİ
»  Limon gripten 1 günde kurtulun Ayak üstlerininizi ve ayak topuklarınızı limon ile on dakika masaj yaparcasına ovuşturursanız ç
» Gribe ve Domuz geribine çareler
» çift köklü portakal çelikleme