KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

 

  vertigo tedavisi Ginkgo Biloba Dualar

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
huzeyfe
Süper Moderatör
huzeyfe

Mesaj Sayısı : 7750
Rep Gücü : 18141
Rep Puanı : 23
Kayıt tarihi : 27/03/09

 vertigo tedavisi Ginkgo Biloba  Dualar  Empty
MesajKonu: vertigo tedavisi Ginkgo Biloba Dualar     vertigo tedavisi Ginkgo Biloba  Dualar  Icon_minitimeC.tesi Ocak 28, 2017 6:36 am

http://plantandprayers.blogspot.sg/2014/09/vertigo-tedavisi.html

vertigo tedavisi


Vertigo Tedavisinde Ginkgo Biloba (Mabet Ağacı)

 vertigo tedavisi Ginkgo Biloba  Dualar  Vertigo-bas-donmesi-600x408-599x275

Vertigo Hastalığı Nedir ?

 Vertigo hastalığı vücudun denge sisteminde meydana gelen sorun nedeniyle ortaya çıkan baş dönmesidir. Vertigo daha çok iç kulakta meydana gelen rahatsızlıklar baş dönmesine neden olmaktadır. Basit bir şekilde sizde kendinize bir test uygulayarak vertigo olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Belinizle eğilerek kafanızla yuvarlak çiziniz kısa bir süre sonra etrafınız dönmeye başlıyorsa ve kendinizi berbat hissetmeye başlıyorsanız vertigohastalığı için bir doktora başvurabilirsiniz. Öncelikle baş dönmesinin kaynağı bulunmalı ve o sorunun çözülmesi gereklidir

 Ginkgo Biloba (Mabet Ağacı) Özellikleri

Botanikçiler tarafından bitkiler aleminde ayrı bir bölümde değerlendirilen günümüzde hiç bir akrabası ve benzeri olmayan kendine özgü özel bir ağaçtır. Bilinen yaşayan fosil türleri içinde en iyi örnektir. Ginko biloba açık tohumlularda olarak bilinen tohumları bir meyve tarafından korunmayan bir ağaçtır.. Kökleri çok derinde olduğu için yağmur ve kardan etkilenmeyen boyu 25 metre ile 30 metre arasında değişen orta ve büyük yaprak döken içlerinde 1500 yaşında olan ağaçlardır. Ginko tohumları çıkarılıp pişirildikten sonra yenilebilen bitkilerdir. Büyük kitlelere verilen yemeklerde yemeğin içerisine bir kaç tohum atılması yeterli olacak fazla kullanımında zehirlenmelere neden olabilecek kuvvetli bitkilerdir. Fareler üzerinde yapılan araştırmalarda cep telefonun beyne yaymış olduğu dalgalara karşı ginkgo bilobanın faydası deneyler sonrası ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda Hiroşima ve Nagazakide bile ginkgo biloba ağaçları zarar görmeyerek ayakta kalmıştır. Mevcut yapılan araştırmalar sonucunda  vasküler yetmezlik, demans ve alzheimer,depresyon,iktidarsızlık,damar yetmezliği,hafıza sorunlarında ve yukarıda belirttiğimiz bir çok nedene bağlı oluşan vertigo tedavisinde kullandırmaktadır.


Baş Ağrısı İçin Dua, Baş ağrısından çaresizlik içinde kıvranıyorsanız manevi reçetelerin birini sadakat yada samimiyetle okuduğunuzda Allah'ın izniyle şifa bulursunuz. Baş ağrısı çok uyumaktan, çok söylemekten, gam ve açlıktan olur, başta olan damarlar hastalanmış olmasıyla ve kanın hücumu sırasında ağrıya neden olur. Resulullah (asm) baş ağrısı derdi çekenlere başına bir hacamat yaptır buyurmuşlardır. Kendileri de ömürlerinde 1 kere olmak üzere hacamat yaptırmışlardır. Başı ağrıdıkları vakit, mübarek başını sıkıca sararlardı. Kanın başa hücumunun nedeni romatizma, egzama, asabi hastalıklar ve bünyevi hastalıklar olabilir. Yarım baş ağrısı sara ile alakalıdır, yarım baş ağrısına müptela olan ana babanın çocukları saralı olur. Başın zehirlenmesi baş ağrısına sebebiyet verir, o yüzden kan aldırmak, banyo yapmak, pekliğin önlenmesi gerekmektedir. Bağırsakların temizlenmesinde baş ağrısına fayda verir. Başınız çok ağrıyorsa ve bir çözüm bulamıyorsanız Allah'tan yardım dileyip baş ağrısı için okunacak dualar olarak bu Allah Resulü (s.a.v.) tavsiye ettiği bu duaları okuyunuz. Baş ağrısına iyi gelen okunacak dualar;
Baş Ağrısı İçin Dualar Arapça Ve Türkçe Meali;
"Bismillahirrahmanirrahim"
Bismillahil kebir. neüzü billahil azimi min şerri ırkın na'ar. Ve min şerri harrin nar.
"Büyük Allah'ın adıyla, zonklayan her damarın şerrinden ve cehennem ateşinin hararetinin şerrinden yüce Allah'a sığınırız."
Resulullah (s.a.v.) buyurdular; Bir uzvun ağrıdığı zaman ağrıyan yerin üzerine koy ve Önce 3 kere bismillah 7 defa da;
"Bismillahirrahmanirrahim"
Euzü billahi ve kudratihi min şerri ma ecidü ve ühaziru
"Hissetmekte olduğum ve sığınıp, sakınmaya çalıştığım şeyin şerrinden Allah'a ve O'nun kudretine sığınıyorum."
"Bismillahirrahmanirrahim"
Allahümme rabbi'n-nasi ezhibi'lbe'se işfi. Ente'ş-şafi. La şifae illa şifaüke. Şifaen la yüğadiru sekamen. Allahümme işfi abdeke yenke'leke adüvven ev yemşi leke ila salatin.
"Allah'ım! Ey insanların Rabbi! Şifa ver! Şifa veren ancak Sen'sin! Sen'den başka şifa verecek kimse yoktur! Allah'ım! Şu kuluna şifa ver ki, senin bir düşmanına acı versin veya Senin rızanı kazanmak için namaz kılmak üzere yürüsün."
"Bismillahirrahmanirrahim"
Bismillahi erkike min külli şey'in yü'zike min şerri külli nefsin ev aynü hasidin. Allahümme yeşfike bismillahi erkike.
"Sana ıstırap veren her şeyden, her kıskanç nefisten, her hasetçi gözden Allah'ın adıyla sana şifa dilerim. Allah sana şifa versin. Allah'ın adıyla sana şifa dilerim.


"Bismillahirrahmanirrahim"

Bismillahi erkike vallahu yeş fike min külli dain fike min şerri'n-neffasati fi'l-ukadi ve min şerri hasidin iza hased.

"Allah'ın adıyla sana okuyorum, sende olan her hastalığa karşı, düğümlere üfleyenlerin şerrine, haset ettikleri zaman hasetçilerin şerrine karşı Allah şifa versin." (veya şifayı verecek olan Allah'tır).

"Bismillahirrahmanirrahim"

Bismillah! erkike, min külli şey'in yü'zike, min şerri külli nefsin ev aynin hasidin. Ailahu yeşfike, bismillahi erkike.

"Allah'ın adıyla, sana eziyet veren her şeyden, her canlının şerrinden yahut her hasetçinin gözünden seni Allah'a sığındırırım. Allah sana şifa verir. Allah'ın adıyla seni Allah'a sığındırırım."

"Bismillahirrahmanirrahim"

 üizüke billahi'l-ehadi's-samedi ellezilem yelid ve lem yuied ve lem yekun Jehu küfüven ehadün min şerri ma tecidü.

"Duyduğun hastalığın şerrinden, doğmayan, doğrulmayan, kendisine hiç bir şey denk olmayan, her şey kendisine muhtaç olan eşsiz bir Allah'a seni sığındırırım."

"Bismillahirrahmanirrahim"

Lev enzelna hazel kur'ane ala cebelil-leraeytehu khaşian(m)-mütesaddian(m)-min haşyetillah. Ve tilkel emsalü nadribuha linnasi leallehum yetefekkerun. Hüvallahüllezi la ilahe illa hu. alimül ğaybi veş-şehadeti hüver-Rahman-ür-Rahim. Hüvallahüllezi la ilahe illa hu. El Melik'ül Guddus-üs-Selamü'l Mü'minül Müheyminül Azizül Cebbarül Mütekebbir. Sübhanallahi amma yüşrikün. Hüvallahül bariül musavviru lehul esmaül hüsna. Yüsebbihu lehu ma fis-semavati vel'ard. Ve hüvel Azizul Hakim.

"Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adı ile"

"Biz bu Kuran’ı bir dağa indirseydik Allah'ın korkusundan onu baş eğmiş, parça, parça olmuş görürdün. Bu misalleri düşünsünler diye insanlara veriyoruz. O, öyle Allah'tır ki O'ndan başka tanrı yoktur. Görülmeyeni ve görüleni bilendir. O, esirgeyendir, bağışlayandır. O, öyle Allah'tır ki, kendisinden başka hiçbir tanrı yoktur. O, mülkün sahibidir, eksiklikten münezzehtir, selamet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip koruyandır, üstündür, istediğini zorla yaptıran, büyüklükte eşi olmayandır. Allah, müşriklerin ortak koştukları şeylerden münezzehtir. O, yaratan, var eden, şekil veren Allah'tır. En güzel isimler o’nundur. Göklerde ve yerde olanlar O'nun şanını yüceltmektedirler. O, galiptir, hikmet sahibidir."

"Allah razı olsun, Allah her iki cihanda sana da sevdiklerine de sıkıntı yüzü göstermesin..."

_________________
Mevla Görelim Neyler
Neylerse Güzel Eyler
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Limoni
Co-Admin
Limoni

Mesaj Sayısı : 5433
Rep Gücü : 13408
Rep Puanı : 44
Kayıt tarihi : 27/05/09

 vertigo tedavisi Ginkgo Biloba  Dualar  Empty
MesajKonu: Geri: vertigo tedavisi Ginkgo Biloba Dualar     vertigo tedavisi Ginkgo Biloba  Dualar  Icon_minitimeÇarş. Ağus. 26, 2020 1:02 pm

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
vertigo tedavisi Ginkgo Biloba Dualar
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
KUTLU FORUM :: KÜLTÜR DÜNYASI :: Sağlık Ve Şifalı Bitkiler-Gıda :: Şifalı Bitkiler-
Buraya geçin: