KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

KUTLU DOĞUM HAFTASININ RESMİ DURUMU

YazarMesaj
huzeyfe
Süper Moderatör
huzeyfe

Rep Gücü : 18110
Rep Puanı : 23

KUTLU DOĞUM HAFTASININ RESMİ DURUMU Empty
MesajKonu: KUTLU DOĞUM HAFTASININ RESMİ DURUMU   KUTLU DOĞUM HAFTASININ RESMİ DURUMU Icon_minitimePaz Şub. 21, 2010 7:00 am

Milli Eğitim Bakanlığı Belirli Günler ve Haftalar Listesinde Kutlu Doğum Haftası Yoktur
Lütfen sonuna kadar okuyunuz !

Bazı e-mail gruplarında ve forumlara gönderilen mesajlarda Belirli Günler ve Haftalar listesinde Kutlu Doğum Haftası'nın da olduğu belirtilmiştir. Bu yanlış bilgilendirmeyi düzeltmek ve öğretmen arkadaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla bu mesajı yayınlıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın www.meb.gov.tr/belirligunler/belirli_list.htm linkindeki başlığa
dikkat ederseniz "Tüm Kuruluşların Belirli Gün ve Haftaları" olduğunu görürsünüz.
Yani bunlar sadece MEB'in kutlayacağı belirli günler değil. Tüm devlet kuruluşlarının kutlayacakları belirli günler ve haftalardır.

MEB'in belirli günler ve haftalar listesine www.meb.gov.tr/belirligunler/belirli_gun1.htm linkinden bakabilirsiniz.

2 Mart 2008 Pazar günü 26804 sayılı Resmi Gazete'de Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği'nde yapılan son değişiklikler yayınlandı. Belirli günler ve haftalarla ilgili en son düzenlenen liste aşağıdadır:

BELİRLİ GÜN VE HAFTALAR ÇİZELGESİ
Günler ve Haftalar
İlköğretim Haftası (Eylül ayının 3. haftası)
Gaziler Günü (19 Eylül)
Hayvanları Koruma Günü (4 Ekim)
Ahilik Kültürü Haftası (8-12 Ekim)
Birleşmiş Milletler Günü (24 Ekim)
Kızılay Haftası (29 Ekim-4 Kasım)
Lösemili Çocuklar Haftası (2-8 Kasım)
****** Haftası (10-16 Kasım)
Afet Eğitimi Hazırlık Günü (12 Kasım)
Dünya Felsefe Günü (20 Kasım)
Öğretmenler Günü (24 Kasım)
Dünya AIDS Günü (1 Aralık)
İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası (10 Aralık gününü içine alan hafta)
Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası (12-18 Aralık)
Enerji Tasarrufu Haftası (Ocak ayının 2. haftası)
Sivil Savunma Günü (28 Şubat)
Yeşilay Haftası (Mart ayının ilk haftası)
Girişimcilik Haftası (Mart ayının ilk haftası)
Bilim ve Teknoloji Haftası (8-14 Mart)
İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü (12 Mart)
Tüketiciyi Koruma Haftası(15-21 Mart)
Şehitler Günü (18 Mart)
Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası (21 Mart Nevruz gününü içine alan hafta)
Orman Haftası (21-26 Mart)
Dünya Tiyatrolar Günü (27 Mart)
Kütüphaneler Haftası (Mart ayının son pazartesi günü)
Turizm Haftası (15-22 Nisan)
Dünya Kitap Günü (23 Nisan gününü içine alan hafta)
Bilişim Haftası (Mayıs ayının ilk haftası)
Trafik ve İlkyardım Haftası (Mayıs ayının ilk haftası)
Vakıflar Haftası (Mayıs ayının 2. haftası)
Engelliler Haftası (10-16 Mayıs)
Müzeler Haftası (18-24 Mayıs)
Etik Günü (25 Mayıs günü)
Çevre Koruma Haftası (Haziran ayının 2. haftası)
Mahallî Kurtuluş Günleri ve ****** Günleri ile Tarihî Günler (Gerçekleştiği tarihlerde)

Bu çizelgede yer almayan diğer ulusal/uluslararası gün ve haftaların kutlanmasına/anılmasına kurumların tür, seviye, imkân ve şartlarına; çevrenin ekonomik, sosyal, kültürel ve coğrafi özelliklerine göre okul yönetimlerince karar verilir.

--Yönetmeliğe www.dindersi.com/mevzuatdetay.asp?id=107&pg=4 linkinden

--Son yapılan değişikliklere www.dindersi.com/mevzuatdetay.asp?id=107 linkinden ulaşabilirsiniz.

"Kutlu Doğum Haftası" kutlamak şeklinde yapılan müracaatlar okul idareleri tarafından reddedilecektir, bu gayet doğaldır. Çünkü, Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği EK-2 listesinde Kutlu Doğum Haftası yoktur.

Genel bir programdan ziyade sınıf içi etkinlikler yapabilirsiniz.

Ama bir etkinlik yapmak istersek Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği'nde geçen "Mahallî Kurtuluş Günleri ve ****** Günleri ile Tarihî Günler (Gerçekleştiği tarihlerde)" kısmında değerlendirilerek yapılabilir. Okul, bölge ve il zümre toplantılarımızda da bu hususu belirtmemiz ve tutanak altına almamız uygun olacaktır.

Yapılacak etkinlikler öncesinde hiçbir resmi işlemimizin eksik kalmaması ve tüm onay ve denetimlerden geçmesi gerekir. Geçtiğimiz yıl programlarla ilgili yapılan spekülasyonları hiçbirimiz unutmadık.

Zaten İlköğretim 3.ünitelerimiz Peygamberimizle ilgili ünitelerden oluşmaktadır. Bu üniteleri yıllık planımızda ikinci döneme alarak Kutlu Doğum'a denk getirebiliriz. Böylelikle ünitelerle ilgili yapacağımız etkinlikler de bir anlam kazanmış olur.

Bu sene de Kutlu Doğum haftası 14-20 Nisan arasına alındı. Kutlu Doğum Haftasını ancak Diyanet İşleri Başkanlığı organize edebilir. Müftülükler de bu organizede yer alırlar. Müftülükler, Kur'an Kursları ve İmam-Hatip Liseleri bu kutlama programlarında görev alırlar.

Okullara yönelik mektup yazma yarışması, kompozisyon yarışması, şiir yarışması gibi etkinlikleri de müftülükler valiliklerden izin alarak organize etmektedirler.

KUTLU DOĞUM HAFTASININ RESMİ DURUMU
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» kutlu doğum için resmi yazı
» Kutlu Doğum Haftası Pano ve Duvar Süsü gul_boyama
» kutlu doğum için materyeller
» Kutlu Doğum ve Tarihçesi (Mevlid)
» KUTLU DOĞUM İÇİN TİYATRO