KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sınıf Disiplin Yöntemleri

YazarMesaj
Limoni
Co-Admin
Limoni

Rep Gücü : 14922
Rep Puanı : 44

Sınıf Disiplin Yöntemleri Empty
MesajKonu: Sınıf Disiplin Yöntemleri   Sınıf Disiplin Yöntemleri Icon_minitimePerş. Nis. 08, 2010 4:27 am

Veliniz sınıfta ve telefonumun ucunda.

Sınıfta disiplini sağlama adına farklı arayışlar içindeyim. Hiçbir öğrencime ne hakaret etmek ve ne de öğrencilerimin canlarını yakmak istemiyorum. Bu sebeple yeni bir karar aldım. Bundan böyle iki saatlik Din dersimde dersimin düzenini bozarak en az üç defa uyarı alan öğrenciyi disiplin kuruluna sevk ediyorum. Dört uyarı alan öğrenci için tutanak tutup idarecilerden birini çağırıyorum ve sınıftan alınmasını ve derhal disiplin işlemi yapılmasını istiyorum. Aynı zamanda üç uyarı alan öğrencinin velisini derhal sınıf içinde arıyorum, telefonun hoparlörünü de açıp tüm sınıf huzurunda veli ile görüşme yapıyorum. Dün bir velimin evini böyle aradım, sınıf ortasında öğrencinin kurallara uymadığını vurguladım, disipline vereceğimi açıkladım. Bir saat geçmeden veli okula geldi ve disiplini askıya aldım. İki haftadır bu uygulama içindeyim, daha az sinirleniyorum ve daha huzurlu ders işlemekteyim. Bu uygulamanın ne derece sıhhatli olduğunu tam kestiremiyorum ama olumlu sonuç verdiği de bir gerçek...Böylece velilerimizi daha aktif olarak okulda ve sınıfta görebiliyoruz. Öğrenciye bir tokat atsak canavar öğretmen oluyoruz, sanki bu uygulama daha masum ve verimli...

Sınıf Disiplin Yöntemleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ÖZGÜRLÜK-DİSİPLİN-DEMOKRASİ-
» Zeka Alanlarına Göre Disiplin Stratejileri
» din öğretim yöntemleri
» YAZ KUR'AN KURSLARINDA ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ
» Verimli Ders Çalışma Yöntemleri