KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Egzersiz depresyon riskini azaltıyor

YazarMesaj
@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

Rep Gücü : 10015184
Rep Puanı : 97

Egzersiz depresyon riskini azaltıyor	 Empty
MesajKonu: Egzersiz depresyon riskini azaltıyor    Egzersiz depresyon riskini azaltıyor	 Icon_minitimeSalı Kas. 02, 2010 4:59 am

<table bgcolor="#ffffff"><tr><td colspan="2"><table bgcolor="#ffffff"><tr><td class="metin">Egzersiz depresyon riskini azaltıyor</td> <td align="right">
</td> </tr></table> </td> </tr> <tr> <td colspan="2" class="spot-haber" valign="top"> <table align="right" cellpadding="0" cellspacing="0"> <tr> <td>Egzersiz depresyon riskini azaltıyor	 Depresyon</td> </tr> </table> Bilim adamları, boş zamanlarında düzenli egzersiz yapan kişilerde depresyon ya da bunalım belirtilerinin daha az görüldüğünü belirlediler.</td> </tr> </table>

<table align="right" cellpadding="1" cellspacing="1"> <tr><td style="padding-right: 5px;" align="right">
</td></tr> </table> BBC'de yayınlanan habere göre, yaklaşık 40 bin Norveçlinin katıldığı çalışmada, araştırmacılar iş günündeki koşuşturmanın bir parçası olan fiziksel aktivitenin ise aynı etkiyi göstermediğini ifade ederek, iş ortamında aynı seviyede toplumsal, sosyal etkileşim olmadığını açıkladılar. Egzersiz ve etkileşimin ruhsal sağlığınıza yardımcı olduğunu söyleyen araştırmacılar, boş zamandaki yüksek seviyedeki toplumsal etkileşimin bir şeyleri paylaşmada etkili olduğunu kaydettiler.King's College London'da Psikiyatri Enstitüsü'nde görevli araştırmacılar, katılımcılara boş zamanlarında ve iş süresi boyunca ne sıklıkta, ne derecede egzersiz yaptıklarını sordular. Aynı zamanda depresyonlarını ölçmek için bir skala kullandılar. Boş zamanlarında oldukça aktif olanlarda depresyon belirtisi görülme ihtimalinin daha az olduğunu belirten araştırmacılar, ancak egzersizin yoğunluğunun bir fark oluşturmadığını söylediler.
Zaman Online
02 Kasım 2010, Salı

Ne de bana ben katan bir şeddem var.
Ne elimi tutan bir harf,
Ne anlam katan bir harekem...
Kalakaldım sayfalar ortasında.
Bir okuyan bekledim,
Bir hıfzeden belki...
Gölgesini istedim bir dostun med gibi…
Sızım elif sızısı...

Egzersiz depresyon riskini azaltıyor	 Sdfghj15
https://kutluforum.yetkinforum.com

Egzersiz depresyon riskini azaltıyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» vertigo bitkisel çözüm egzersiz
» Kanser riskini nasıl azaltabilirsiniz?
» KETEN TOĞUMU İLE KANSER RİSKİNİ ORTADAN KALDIRIN!
» Depresyon testi
» Depresyon Belirtileri