KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ögrenci Merkezli Eğitim ve Çoklu Zeka

YazarMesaj
@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

Rep Gücü : 10015188
Rep Puanı : 97

Ögrenci Merkezli Eğitim ve Çoklu Zeka	 Empty
MesajKonu: Ögrenci Merkezli Eğitim ve Çoklu Zeka    Ögrenci Merkezli Eğitim ve Çoklu Zeka	 Icon_minitimeC.tesi Tem. 17, 2010 3:34 pm

Merkezde ilköğretim okulu üçüncü sınıflardan birinin denetimine gittim. Öğretmenle teneffüste tanışmış, defterlerini incelemiştim. ...........Fakültesi mezunuydu ve dört yıldır öğretmenlik yapıyordu. Sınıfa öğretmenle birlikte girdik. Gürültü, patırtı; sınıf değil, savaş alanıydı sanki. Öğretmen bağırıp çağırdı, birkaç öğrenciyi de azarlayarak sınıfı susturdu. Öğrencilere beni tanıttıktan sonra gürültü yaptıkları için bu kez de bütün öğrencileri azarladı. Sonra birden bana dönerek sınıf hakkında bilgi vermeye başladı: “Hocam, bunlara lütfen bir şey sormayın. Ben bunları ayıkladım.” Yanlış anladığımı düşündüm. “Bunlar” diye on iki kişilik bir grubu işaret ediyordu. “Pardon, ne yaptınız? Anlayamadım.” dedim. Yine aynı grubu göstererek; “Hocam, bunların hepsi salak, hiçbir şey anlamıyorlar. Boşuna zaman harcamaktansa ben de bunları ayıkladım. Artık bunlarla ilgilenmiyorum.” dedi. “Iyi de öğretmenim, siz ayrık otu mu ayıklıyorsunuz, yoksa pirinç taşı mı?” diye soruverdim gayri ihtiyari. “Hocam, anlamadınız herhalde.” diye atıldı; “Size bunlar hiçbir şey anlamıyorlar, diyorum. Durduk yerde ayıklamadım, nedenlerim var herhalde...” İnci Balcı - İlköğretim Müfettişi

- Öğrenci merkezli eğitimin ilke ve esasları
- Eleştirel düşünme nasıl öğretilir?
- Akif öğrenme yöntemleri
- Çoklu öğrenme stilleri
- Çoklu zeka kuramına dayalı sınıf yönetimi
- Çoklu zeka kuramına göre ders planlama

Ne de bana ben katan bir şeddem var.
Ne elimi tutan bir harf,
Ne anlam katan bir harekem...
Kalakaldım sayfalar ortasında.
Bir okuyan bekledim,
Bir hıfzeden belki...
Gölgesini istedim bir dostun med gibi…
Sızım elif sızısı...

Ögrenci Merkezli Eğitim ve Çoklu Zeka	 Sdfghj15
https://kutluforum.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ÇOKLU ZEKA KURAMI
» Sevgi Merkezli Eğitim
» Finlandiya Eğitim Sistemi ve Başarısının Sırları-Finlandiya eğitim konusunda dünyada neden bir numara?
» Doğacı Zeka Alanı ve Egzersizleri
» Görsel Zeka Alanı vE eGZERSİZLERİ