KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Neyzen Tevfikden Nükteler

YazarMesaj
parisa
Özel Üye
parisa

Rep Gücü : 849
Rep Puanı : 7

Neyzen Tevfikden Nükteler Empty
MesajKonu: Neyzen Tevfikden Nükteler   Neyzen Tevfikden Nükteler Icon_minitimeÇarş. Eyl. 23, 2009 3:24 am

Bulunur ama ?

Neyzen'in bir arkadaşı meyhaneye girer ve garsona sorar ;
-Bizim Neyzen burada mı?
-Burada beyim,Sağdan beşinci masa.
O masada Neyzen'i göremeyen adam geri döner:
-Gitmiş...
-Affedersiniz beyim,kabahat bende.Masanın altına bakın dememiştim,size...

....

Evin yolu

Aksaray'da bir ev kiralar.Yeni taşındığı sıralar,geceleri meyhaneden dönerken ara sokak içindeki evini bulmakta güçlük çekmektedir.Bir gece,karşısına çıkan bekçi'ye:
-Bekçi baba,Neyzen Tevfik buralarda bir yerde oturuyor.Sen evini biliyormusun?
-Neyzen Tevfik sensin ama beyim!
-Ben sana kimim diye sormadım,Neyzen Tevfik'in evini sordum...

....

Ağzına içki koymamış!!!
Sait Halim Paşa,Neyzen'i seven bir kişiymis.Bu yüzden ona izaz ve ikramda bulunurmuş.Paşa'nın sofrasında fena sarhoş olup sızdığı bir gecenin sabahında,Paşa,Neyzen'den bir daha içki içmeyeceğine dair kesin söz istemiş.Neyzen'de, Paşayı son derece saygıyla sevdiği için,istenilen sözü ciddiyetle vermek zorunda kalmış.Bu söze göre Neyzen ağzına bir daha rakı koymayacak!!!
Bir daha ki çağrılışında Paşa'nın karşısına zil zurna sarhoş çıkmış.Paşa onun bu halini görünce esefle sormuş:
-Hani söz vermiştin?Bir daha ağzına içki koymayacaktın?
Neyzen,yemin ederek ağzına bir damla içki koymadığını söyleyince,Paşa derin bir hayrete düşerek:
-inanman,şöyle yakın gel de bana bir "hoh" de,bakalım.
Neyzen iyice sokulup,Paşa'nın burnuna,olanca gücüyle bir "hoh" demiş.Lâkin hayret,gerçekten de Neyzen'in ağzı içki kokmuyor! Paşa şaşkın,şaşkın:
-Bu nasil iş Neyzen? deyince,Neyzen onu kahkahadan kırdıran cevabı veriyor:
-Sen kokusunu alıp da anlamayasın diye içkiyi altımdan tenkiye ettirdim.İnsan biraz kendine hükmedip de aldığını çıkarmazsa,işte böyle,tıpkı yukarıdan içmişcesine mest oluyor paşam!!!

Neyzen Tevfikden Nükteler
1 sayfadaki 1 sayfası