KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

hristiyanlar cennete gidecekmi

YazarMesaj
@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

Rep Gücü : 10015189
Rep Puanı : 97

hristiyanlar cennete gidecekmi  Empty
MesajKonu: hristiyanlar cennete gidecekmi    hristiyanlar cennete gidecekmi  Icon_minitimeCuma Ekim 21, 2022 8:48 am

nisa 123 124  ve bakara 62 sabiilerle ilgili ayet

https://i.servimg.com/u/f86/14/27/33/62/hristi10.png

hristiyanlar cennete gidecekmi  Hristi10

hristiyanlar cennete gidecekmi  Hristi10

https://www.youtube.com/watch?v=3Ynphb1gYzA&ab_channel=CemalettinUsta

لَيْسَ بِاَمَانِيِّكُمْ وَلَٓا اَمَانِيِّ اَهْلِ الْكِتَابِۜ مَنْ يَعْمَلْ سُٓوءًا يُجْزَ بِه۪ۙ وَلَا يَجِدْ لَهُ مِنْ دُونِ اللّٰهِ وَلِيًّا وَلَا نَص۪يرًا nisa 123
123 . (Kimin hak ya da batıl üzere olduğu, kimin cennete ya da cehenneme gideceği) ne sizin ne de Ehl-i Kitab’ın temennileriyle olacak iştir. (Bunu belirleyecek olan şudur:) Kim bir kötülük yaparsa onunla cezalandırılır. Ve kendisi için Allah’ın dışında ne bir dost ne de bir yardımcı bulur. (4/Nisâ, 123)

nisa 124

وَمَنْ يَعْمَلْ مِنَ الصَّالِحَاتِ مِنْ ذَكَرٍ اَوْ اُنْثٰى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَاُو۬لٰٓئِكَ يَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ وَلَا يُظْلَمُونَ نَق۪يرًا

Erkek olsun, kadın olsun, her kim de mümin olarak iyi işler yaparsa, işte onlar cennete girerler ve zerre kadar haksızlığa uğratılmazlar. 

Mâide Suresi 82. Ayet

لَتَجِدَنَّ اَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِلَّذ۪ينَ اٰمَنُوا الْيَهُودَ وَالَّذ۪ينَ اَشْرَكُواۚ وَلَتَجِدَنَّ اَقْرَبَهُمْ مَوَدَّةً لِلَّذ۪ينَ اٰمَنُوا الَّذ۪ينَ قَالُٓوا اِنَّا نَصَارٰىۜ ذٰلِكَ بِاَنَّ مِنْهُمْ قِسّ۪يس۪ينَ وَرُهْبَانًا وَاَنَّهُمْ لَا يَسْتَكْبِرُونَ

İnsanların, inananlara düşmanlıkta en ileri gidenleri, göreceksin, Yahudilerle müşriklerdir, inananlara sevgi bakımından en yakınları da biz Nasraniyiz diyenlerdir. Bunun sebebi de, onların içinde ilimle, ibadetle uğraşanlarla rahiplerin bulunuşudur ve bir de onlar, ululanmazlar.

Allah kuranda bu sıfatlara sahip olanları neden zikretti, bir kapı araladı  acaba ?

Ne de bana ben katan bir şeddem var.
Ne elimi tutan bir harf,
Ne anlam katan bir harekem...
Kalakaldım sayfalar ortasında.
Bir okuyan bekledim,
Bir hıfzeden belki...
Gölgesini istedim bir dostun med gibi…
Sızım elif sızısı...

hristiyanlar cennete gidecekmi  Sdfghj15
https://kutluforum.yetkinforum.com

hristiyanlar cennete gidecekmi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cennete en son giren kimse
»  hristiyanla yahudide cennete girebiliyormu
» Hristiyan ve Yahudiler cennete girecek mi?
» müminlere Kin gütmemek ve haset etmemek cennete götürür hadisi gış ve haset
» la ilahe illah diyen içki içse zina etse de cennete girecek..ebu zer istemese de girecek hadisi