KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

la ilahe illah diyen içki içse zina etse de cennete girecek..ebu zer istemese de girecek hadisi

YazarMesaj
Limoni
Co-Admin
Limoni

Rep Gücü : 14922
Rep Puanı : 44

la ilahe illah diyen içki içse zina etse de cennete girecek..ebu zer istemese de girecek hadisi  Empty
MesajKonu: la ilahe illah diyen içki içse zina etse de cennete girecek..ebu zer istemese de girecek hadisi    la ilahe illah diyen içki içse zina etse de cennete girecek..ebu zer istemese de girecek hadisi  Icon_minitimePtsi Kas. 06, 2023 7:32 am

hadis la ilahe illallah diyen cennete girecek ebu zer içki içse zina etse de de la ilahe illallah diyen cennete girecekmi

Ebu Zer istemese de "La ilahe illallah" diyen cennete girecektir ...hadisi

la ilahe illah diyen içki içse zina etse de cennete girecek..ebu zer istemese de girecek hadisi  399283510_10229180405276907_6230734931549929240_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=qwogsqelqBEAX858G1u&_nc_oc=AQknHunJMio92cHhqytemoRtXQ1EVw8dO5k6WpsomfwaYwN7bde2ZJnJY4lIP9J5H-s&_nc_ht=scontent.fadb6-1

HESAPSIZ, SORGUSUZ SUALSİZ CENNETE GİRENLER
----------------------------------------------------------------------------
Ebû Zer-i Gıfârî (r.a) aktarıyor: Resûlullah (s.a.v) şöyle anlattılar:
"Cebrail (a.s) (Medine'deki) Harre civarında bana gözüktü ve,
'Ümmetinden Allah'a şirk koşmadan ölenlerin cennete gireceğini müjdele' dedi. Ben,
'Ey Cebrail! Şayet zina etse ve hırsızlık yapsa da mı?' diye sordum,
'Evet, zina ve hırsızlık yapsa dal' diye karşılık verdi. Ben tekrar,
'Zina yapsa, hırsızlık etse de mi? diye sordum.
'Zina etse ve hırsızlık yapsa da' diye karşılık verdi. Tekrar,
'Zina etse ve de hırsızlık yapsa da mı?' diye sorduğumda,
'Zina etse, hırsızlık yapsa ve içki de içse de (iman üzere ölenler cennete girer)' diye cevap verdi."
(Buhârî, Tevhîd, 33; Müslim, imân, 153; Ahmed b. Hanbel, el-Müsned, 5161; Bezzâr, Müsned, nr. 3997.)
*
Ebü'd-Derdâ (r.a) anlatıyor: Resûlullah (s.a.v);
(mealen)
"Rabbinin makâmından korkan kimselere iki cennet vardır" (Rahman 55/46.) âyetini okuduğunda,
"Ey Allah'ın Resulü! Zina etse ve hırsızlık yapsa da mı?" diye sordum,
(mealen)
"Rabbinin makâmından korkan kimselere iki cennet vardır" âyetini okudu. Ben tekrar,
"Zina etse ve hırsızlık yapsa da mı?" diye sordum, yine,
(mealen)
"Rabbinin makâmından korkan kimselere iki cennet vardır" âyetini okudu.
Bir daha, "Zina etse ve hırsızlık yapsa da mı?" diye sorduğumda
"Her ne kadar bu Ebü'd-Derdâ'nın tuhafına gitse de (durum böyledir)" buyurdular.
(Ahmed b. Hanbel, el-Müsned, 6/442, 447; Taberânî, Müsnedü'ş-Şâmiyyîn, nr. 2113; el-Evsat, nr. 2953.)
Ölüm ve Ötesi / İmâm Gazzâli (k.s)

la ilahe illah diyen içki içse zina etse de cennete girecek..ebu zer istemese de girecek hadisi  Whatsa19

la ilahe illah diyen içki içse zina etse de cennete girecek..ebu zer istemese de girecek hadisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Zina eden kimse tövbe etse bağışlanır mı?
» kardeşlerim hadisi
» müminlere Kin gütmemek ve haset etmemek cennete götürür hadisi gış ve haset
» hristiyanlar cennete gidecekmi
» Cennete en son giren kimse