KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır

2 posters
YazarMesaj
@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

Rep Gücü : 10015177
Rep Puanı : 97

Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Empty
MesajKonu: Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır   Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Icon_minitimePtsi Ekim 25, 2010 5:05 am

Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Karbonat2

Saçındaki kalın sprey tabakasını ve jöle artıklarını tamamen çıkarıp saçına derin bir nefes aldırmak için orta boy şampuanın içine bir çay kaşığı karbonat katıp karıştırın.

Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Karbonat3

Günlük yüz temizleme kreminin içine yarım çay kaşığı karbonat karıştırıp nemli cilde 2-3 dakika masaj yaparak uygulayın. Sonra yüzünüzü iyice yıkayın. Cilt çok daha parlak ve canlı olacak. Eğer sivilce probleminden muzdaripseniz bu karışıma ezilmiş yarım asprin karıştırarak aynı işlemi tekrarlayın. Asprindeki salisilik asit sivilceleri yaratan bakterileri yerle bir edecek.

Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Karbonat4

Dişlerini iki günde bir karbonatla fırçalayın ve fırçaladıktan sonra ağzınızı iyice çalkalayın. Evet tadı mükemmel değil ama değer.

Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Karbonat5

Bir kase ılık suyun içine bir çay kaşığı karbonat koyun ve ellerinizi bu suda 15 dakika bekletin. Tırnak diplerindeki etler yumuşacık olacak. Özellikle manikürden uzak duran baylar ve bayanlar için çok faydalı.

Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Karbonat6

Evinizdeki halıları süpürseniz de silseniz de zamanla kokmaya başlar. Halı yıkamacılara verdiğiniz halı bilin kiKarbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Virgul en kötü kimyasal deterjanlaKarbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Virgul yerlerde araba yıkanır gibi yıkanmaktadır. Oysa kokuyu çıkarmak için şunu yapabilirsiniz. Bir iki avuç karbonatı halının her tarafına serpin ve 1–2 saat bekledikten sonra elektrik süpürgesi ile iyice süpürün. Halınızdaki o kötü kokudan eser kalmayacaktır.

Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Karbonat7

Buzdolabınızdaki kokuyla baş edemiyorsunuz. Bütün yiyecekleri dışarı çıkarKarbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Virgul silKarbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Virgul süpürKarbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Virgul kurula vs. uğraşmak istemiyorsanız bir kâse karbonatı buzdolabının bir köşesine koyun. 4-5 günde bir karıştırın. Kötü kokuların gittiğini göreceksiniz. Ayrıca dolapta sakladığınız meyve sebzeler üzerinde koruyucu bir etkisi olacaktır karbonatın.

Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Karbonat8

HalıKarbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Virgul koltukKarbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Virgul elbise üzerine yağ mı damladı? Panik yapıpKarbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Virgul deterjana saldırmayın! Çünkü deterjan leke olan bölgenin rengini açıp renk dokusunu bozacaktır. Bunun yerine yağ lekesinin üzerine karbonat dökün ve üzerini hafifçe ıslayın. 1–2 saat bekledikten sonra silin. Yağ lekesinden eser kalmayacaktır. Zira suyla birleşen karbonat yağları söküp atan doğal bir sabun haline gelir.

Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Karbonat10

Kirli lavabolarınız için krem deterjanlar yerine limon ve karbonat kullanın. Lavaboya karbonat döküp limonla ovun. Hem kirlerin kaybolduğunu hem de parladığını göreceksiniz.

Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Karbonat12

Dibi tutan tava ve tencerelerinize akşamdan karbonat döküpKarbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Virgul sıcak su ilave edin. Sabah temizlerken zorlanmayacaksınız.

Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Karbonat19

Çamaşır makinesinde kullandığınız deterjan miktarını yarı yarıya azaltıp gerisini karbonat ile tamamlayın. Çamaşırlarınız daha temiz ve kimyasal artıklardan uzak kalmış olacaktır.

alıntı

Ne de bana ben katan bir şeddem var.
Ne elimi tutan bir harf,
Ne anlam katan bir harekem...
Kalakaldım sayfalar ortasında.
Bir okuyan bekledim,
Bir hıfzeden belki...
Gölgesini istedim bir dostun med gibi…
Sızım elif sızısı...

Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Sdfghj15
https://kutluforum.yetkinforum.com
beyic
Moderatör
beyic

Rep Gücü : 92
Rep Puanı : 7

MesajKonu: Geri: Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır   Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Icon_minitimeCuma Ekim 29, 2010 4:54 am

konu yanlış yere açılmıştır

vip moderatörlük resmim yakında admin olucam oyunda

file:///C:/Users/Ar%C3%A7elik/Desktop/Ads%C4%B1z.jpg
http://turkprivate.yetkinforum
beyic
Moderatör
beyic

MesajKonu: Geri: Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır   Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Icon_minitimeCuma Ekim 29, 2010 4:54 am

kilit.

@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

Rep Gücü : 10015177
Rep Puanı : 97

MesajKonu: Geri: Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır   Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Icon_minitimeCuma Ekim 29, 2010 6:10 am

beyic demiş ki:
konu yanlış yere açılmıştır

beyic demiş ki:
kilit.

neden beyic
daha çok kadınları ilgilendiren bir konu

Ne de bana ben katan bir şeddem var.
Ne elimi tutan bir harf,
Ne anlam katan bir harekem...
Kalakaldım sayfalar ortasında.
Bir okuyan bekledim,
Bir hıfzeden belki...
Gölgesini istedim bir dostun med gibi…
Sızım elif sızısı...

Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Sdfghj15
https://kutluforum.yetkinforum.com
beyic
Moderatör
beyic

MesajKonu: Geri: Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır   Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır Icon_minitimeCuma Ekim 29, 2010 9:18 pm

rep nasıl veriliyor bilen sülesinde bizde verelim Very Happy

Karbonatın Yararları.Nerelerde Kullanılır
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır?
» Bahçede Sirke Nasıl Kullanılır?
» Haccın Yararları
» SİGARA ( BAKMADAN GEÇMEYİN !!! )