KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Evliliğin en büyük 7 düşmanı

YazarMesaj
@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

Rep Gücü : 10015177
Rep Puanı : 97

Evliliğin en büyük 7 düşmanı Empty
MesajKonu: Evliliğin en büyük 7 düşmanı   Evliliğin en büyük 7 düşmanı Icon_minitimeCuma Ara. 03, 2010 4:54 am

Evliliğin en büyük 7 düşmanı 01

Mutlu bir evlilik tüm çiftlerin hayali de olsa bazen bir ilişkiyi yürütmek dünyanın en zor işi haline gelebiliyor.

Özellikle günümüzde boşanmaların oldukça yaygın olduğunu düşünürsek, evliliğinizdeki problemleri tekrar gözden geçirmek gerekir. Çünkü bazen küçük mevzular dahi halledilmediği taktirde bir evliliği yıkacak kadar güçlenebilir. İşte size evlilikleri yıkan en büyük 7 problem. Bu maddelerden bir ya da birkaçı size uyuyorsa kendinize bir an önce çeki düzen vermeniz gerekiyor.
1-
İletişim kopukluğu: Eşler sorunlarını konuşarak halletmek yerine ya üstünü örtüyor, ya da tam tersi kavga ediyor. Sonuçta hallolmayan sorunlar birikerek evliliğin sonunu getirebiliyor. Eşler birbirlerini kırmadan hislerini ve fikirlerini ifade edebilmeyi öğrenmeli.

2-

Evliliğin en büyük 7 düşmanı 02İlgi eksikliği: Eşinizi ve ailenizi önemsememeniz hatta bazen işinizi onlardan üstün tutmanız aranızdaki sevgi bağı ve güveni yavaş yavaş yok eder.

3-

Evliliğin en büyük 7 düşmanı 03

Sadakatsizlik: Eşini aldatmak da bir ilişkiyi darmadağın edecek nedenler arasında. Üstelik telafisi adeta imkansız. Bu yüzden eşinize karşı sadık olmak evliliğinizde en temel ilkeniz olmalı.

4-

Evliliğin en büyük 7 düşmanı 04Maddi anlaşmazlıklar: Mutlu evliliklerde de ekonomik problemler yaşanabiliyor. Eşlerden birinin aşırı müsrif ve sorumsuz olması bu sorunu içinden çıkılmaz bir hale sokabiliyor.

5-

Evliliğin en büyük 7 düşmanı 05Zihinsel ve ruhsal problemler: 'Cicim ayları' geçtikten sonra eşiniz adeta bir canavara dönüştüyse bunun kaynağında zihinsel ve ruhsal problemler yatıyor olabilir.

6-

Evliliğin en büyük 7 düşmanı 06Uzaklık: Bu sadece iş sebebiyle uzun saatler boyunca evden uzak kalmak anlamına gelmez. Aynı zamanda duygusal uzaklığı da kapsar.

7-

Evliliğin en büyük 7 düşmanı 07

Alkol ve madde bağımlılığı: Günümüzde erkekler kadar kadınların da problemi olan bağımlılık, evlilikleri çıkmaza sokuyor. Çünkü dışarıdan 'melek' gibi görünen eşler bu maddeler yüzünden adeta 'şeytan'a dönüşebiliyor. Bu yüzden bu maddelerden her halükarda uzak durmak, bağımlılık varsa mutlaka tedavi görmek gerekiyor.

Ne de bana ben katan bir şeddem var.
Ne elimi tutan bir harf,
Ne anlam katan bir harekem...
Kalakaldım sayfalar ortasında.
Bir okuyan bekledim,
Bir hıfzeden belki...
Gölgesini istedim bir dostun med gibi…
Sızım elif sızısı...

Evliliğin en büyük 7 düşmanı Sdfghj15
https://kutluforum.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası