KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Azgın Nefsi Islah Etme Duası

YazarMesaj
@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

Rep Gücü : 10015177
Rep Puanı : 97

Azgın Nefsi Islah Etme Duası Empty
MesajKonu: Azgın Nefsi Islah Etme Duası   Azgın Nefsi Islah Etme Duası Icon_minitimePaz Ekim 27, 2013 7:54 am

http://www.duaetmekistiyorum.com/category/cesitli-dualar

Azgın Nefsi Islah Etme Duası Nefsiterbiyeetmekicindua1-600x393
Azgın Nefsi Islah Etme Duası Nefsiterbiyeetmekicindua2-600x327
Türkçe Okunuşu:
Bismillahirrahmanirrahim
İlahî ileyke eşkû nefsen bissûi emmâraten ve ilel hatîeti mübâdireten. Ve bi me’âsike mûliaten. Ve lisahatike mutaarizeten. Nes’elüke mesâlikel mehâliki. Ve tec’alünî indeke ehvene hâlik’in, kesîretül ileli. Tavîletül emeli. İn messeheş’şerru tecze’ü. Ve in messehül hayrü temne’u. Meyyâleten ilellü’bi vellehvi mehlüvveten bil gafleti ves’sehvi tüsriu ilel hevbeti ve tüsevvikuni bittevbeti.
İlâhi eşkû adüvven yudillünî ve şeytânen yuğvînî. Ked melee bil vesvâsi sadrî. Ve ehâtet havâcisuhu bikâlbi. Yu’adidüliyel havâ. Ve yuzeyyinulî hubbeddünya ve yehûlü beynî ve beynettâati vezzülfâ.
İlâhi ileyke eşkû kalben kâsiyen ma’al vesvâsi mütekalliben. Ve birreyni vettab’i mutelebbisen. Ve aynen anil bükâi min havfike câmideten. Ve ilâ mâ yusirruha tâmihaten. Elâ lâ havle ve lâ kuvvete illâ bi kudretike. Velâ yehatülî min mekârihiddünya illâ bi ismetike. Fes’elüke bibelâği hikmetike ve nefâzi meşîetike. Enlâ tec’aleni liğayri cûdike mutaarızen. Velâ tusayyirenî lil fiteni arazen. Ve künli alel a’dâi nasiren. Ve alel mehazi vel uyûbi sâtiren. Ve minel belâyâ vâkıyen. Ve anil me’asi âsimen. Birahmetike yâ erhamerrâhimîn.
Açıklama:
Bu kıymetli dua, hem nefsin tuzağından korunma ve hem de belalardan kurtulmak için okunacaktır. Ayrıca her şer işler karşısında kalındığında okunacaktır. Gafletten insanı uyaran yegane bir duadır. Oyuna mübtela olan ve bir türlü kendisini kurtaramayan bu duayı okumalıdır. Düşmandan ve şeytandan korunmak için de sık sık okunmalıdır. Bilhassa göğüs darlığına mübtela olanlar, vesveseye kapılanlar bu dua ihlasla sarılmalıdır.
Kalbin kararmasını önleyen, kişiyi şüphecilikten alıkoyan yegane dua varsa, işte bu duadır. İçindeki manalar bu hakikatleri meydana koymaktadır.
Hülasa; bütün gücümüzle Hakkın kuvvet ve kudretine sığınmamız ve içtenlikle dua etmemiz, hem dünya işlerimiz hem ahiret işlerimiz için çok yararlı olacaktır.
Kaynak Kitap: Mecmuatul Ahzab (Büyük Dua Kitabı) // Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi
Çeşitli Dualar içinde ahlakı düzeltmek, alışkanlıkları terk etme, darlık için dua, düşmandan korunmak, gaflet duası, gafleti terk etmek, gafletten uyanmak için, göğüs darlığı, göğüs darlığı duası, kalbin kararmasını önlemek, kalbin karasını silmek, kalbin nurlanması, kötü ahlakı terketmek, kötü alışkanlık, kötü alışkanlıkları bırakmak, kumarı bırakmak, nefis duası, nefis terbiyesi, nefsi düzeltmek, nefsi ıslah etme, oyunları bırakmak, şer işleri düzeltme duası, şeytandan korunmak, şüpheciliği terketmek, şüpheyi terketmek, vesvese duası, vesveseyi engelleme etiketleriyle 02/10/2011 tarihinde tarafınadan gönderildi.
Gönlün Ferahlanması için Dua

Bir yanıt bırakın

Azgın Nefsi Islah Etme Duası Gonlunferahlanmasiduasi-600x416
Türkçe Okunuşu:
Bismillahirrahmanirrahim,
Allahumme innî es’elüke yâ âlimel hafiyyeti, yâ menissemâü bi kudretihi mebniyyetün. Yâ menil arda bi kudretihi medhiyyetün. Ve yâ menişşemsü vel-kameru binûri celâlihi müşrikatün müdîetün. Ve yâ mukbilen alâ külli nefsin zekiyyetin, ve yâ meskine ru’bil hâifine ve ehlil beliyyeti. Ve yâ men havâyicel halkı indehü makdiyyeten. Ve yâ men necâ Yûsufe minel abdiyyeti ve ya men leyse lehu bevvâbun Âdin, ve lâ sâhibun yuğşâ, ve lâ vezîrun yü’tâ. Ve lâ gayrehu Rabbün yüd’â ve lâ yezdâdü alâ havâyici illâ keremen ve cûden. Salli ala seyyidinâ Muhammedin ve âlihi, ve a’tinî suâlî inneke alâ külli şey’in kadîrun. Yâ kayyûmü ya erhamerrâhimîne.
Açıklama:
Bu duada manevi fazilet vardır. İç azalarımızın nurlanmasına vesiledir. Gönlümüzün parlamasına, Hakka iyice sarılmamıza ve ferahlanmaya sebeptir. Butün evliyaullah, bu duaya devam eylemişlerdir.
Çeşitli Dualar içinde evliyaların duası, ferahlanma duası, gönlün huzur bulması, gönül duası, inşirah duası, rahatlama duası, velilerin duası etiketleriyle 16/06/2011 tarihinde tarafınadan gönderildi.
İrade Kuvvetliliği için Okunacak Dua

1 Yanıt

Azgın Nefsi Islah Etme Duası Iradekuvvetliligiduasi-1024x1008
Türkçe Okunuşu:
Bismillahirrahmanirrahim,
Allahumme yâ senede men lâ senede lehü. Ve yâ zuhre men lâ zuhre lehü. Ve yâ câmi’eşşettâti. Ve ya râhimel emvâti. İrhamni rahmeten tuğninî biha an rahmeti men sivâke.
Allahumme lâ emlikü linefsi nef’an ve la dârren ve lâ mevten ve lâ hayâten ve lâ nüşûran. Allahumme vessî’li fîmâ rezaktenî. Ve bârik li fîmâ ve hebtenî. İnneke alâ külli şey’in kadîr. Ve lâ tusallit aleyye bizünûbi men lâ yerhamunî yâ erhamerrâhimîn. Verzuknî hayre’ddünya vel âhireti yâ Rabbel âlemîn.
İlahi, in afevteni fe lâ yenkusu fî mülkike şey’en. Ve in tu’azzibnî fe lâ yezîdu fi sultânike şey’un, inneke tecidü men yuazzibu gayrî, ve ene lâ ecidü men yerhamunî gayrüke, ferhamnî yâ rahîmu, yâ rahîmu, yâ rahîmu. Bi rahmetike ya erhamerrâhimîn.
İlâhî, enel abdü’zzelîlü’l fakîrü’l âcizü, ve enter’rabbul azîzül ganiyyül kâdirü. Azziznî bi izzetike ve ağninî bifazlike ammen sivâke ya rabbel âlemin.
Allahumme’ğfirlî zünûbi ve keffir annî hatietî vec’alnî min ibâdike’ssâlihîne.
Açıklama:
Bu mübarek duâ çok canlı bir duadır. Hak’tan merhamet, rahmet, hayat, kuvvet ve sağlam irade istemek için sığınılan dualardan bir tanesidir. Ayrıca insanın kendi kendine hiçbirşeye gücü yetmediğine, ne menfaat ve ne de mazarrat def edemeyeceğini beyan hususunda bir rehberdir.
Ayrıca rızkın genişlemesi, çoluk çocuğun terbiyeli ve imanlı yetişmesini temin için de okunmaktadır. Düya ve ahiretin saadeti, sıhhat ve afiyetin önemi de belirtilmektedir. Nefsimize zulmettiğimizi, çeşitli günahları bile bile yaptığımızı ve bunları anlar olduğumuzu da bu duada belirtmekteyiz. Demek istiyoruz ki: Allah’ım, eğer beni affedersen mülkünden hiçbirşey kaybetmezsin. Eğer bana azab edersen mülkünde hiçbirşey fazlalaşmaz. Ben senden başka merhamet edeni bulamadım. Öyle ise bana merhamet et, ey merhamet edicilerin en merhametlisi Allah’ım. Ben zelil, fakir ve aciz bir kimseyim, sen ise aziz, gani ve kâdirsin; izzetinle beni aziz kıl, fazlınla beni zengin kıl, kimseye beni muhtaç etme ey Alemlerin rabbi olan Allah’ım. Allah’ım günahlarımı mağfiret et ve hatalarımı mahvet. Beni iyi kullardan eyle.
İşte bu duada buna ait dilekler mevcuttur. Bu dileklerden başka daha birçok münacatlar ve sığıntılar vardır. Yeter ki gönül hoşluğu ile ve kalb ferahlığı ile okunsun.
Çeşitli Dualar içinde açıklamalı, dua, duası, güçlenme duası, irade, irade duası, kötü ahlaklardan kurtulma, kuvvetlendirmek, manevi dua, manevi güçlendirici dua, oku, şehveti terk etme duası, sigarayı bırakma duası etiketleriyle 14/06/2011 tarihinde tarafınadan gönderildi.

Arama:

Son Eklenenler:

• Allah Yolunda Cihad
  • Ayet ve Hadislerle Münafıkların Halleri ve Akıbeti
  • Hamama Girerken Okunacak Dua
  • Abdest Alındıktan Sonra Okunacak Dua
  • Sol Ayak Yıkanırken Okunacak Dua

Ne de bana ben katan bir şeddem var.
Ne elimi tutan bir harf,
Ne anlam katan bir harekem...
Kalakaldım sayfalar ortasında.
Bir okuyan bekledim,
Bir hıfzeden belki...
Gölgesini istedim bir dostun med gibi…
Sızım elif sızısı...

Azgın Nefsi Islah Etme Duası Sdfghj15
https://kutluforum.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Azgın Nefsi Islah Etme Duası
» Cenaze Duası
» Mevlana'nın ETME şiiri ve hikayesi
» bankalar da vatandaşlardan alınan masrafları iade etme kararı aldı
» Başkalarına hizmet etme zorunluluğunu hissetmek yorgunluğa ve küskünlüğe sebep olur