KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Özgüven Geliştiren 5 Yöntem

YazarMesaj
@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

Rep Gücü : 10015167
Rep Puanı : 97

Özgüven Geliştiren 5 Yöntem  Empty
MesajKonu: Özgüven Geliştiren 5 Yöntem    Özgüven Geliştiren 5 Yöntem  Icon_minitimePerş. Ocak 01, 2015 1:03 pm

1- EN ÖN SIRADA OLUN
Pek çok insan arkada oturmak için mücadele eder. Niçin? Fazla dikkat çekmemek için. Çünkü kendilerine güvenleri yoktur. Önde oturmak güven getirir.
2- GÖZ TEMESI KURMAYA ÇALIŞIN.
Gözünüzün içine bakmayan insan hakkında, şu sorular akla gelir:
   Ne saklamaya çalışıyor?
   Neden korkuyor?
   Bir şey mi söylemek istiyor?
            Göz temasından kaçınırsanız kendiniz hakkında iyi bir şey söylemiş olmazsınız. “Korkuyorum, güvenim yok.” dersiniz. Bu korkuyu diğer insanın gözünün içine bakmayı başlayarak yenin.
            Böylece ona “ Dürüstüm ve açığım. / Sana söylemekte olduğum şeye inanıyorum. / Korkmuyorum. / Kendime güveniyorum. ” dersiniz.
3- YÜZDE 25 DAHA HIZLI YÜRÜYÜN.
            Darbe yemiş, yoksulluk içindeki insan ayaklarını sürükleyerek ve tökezleyerek yürür. Kendine güveni sıfırdır. Yürüyüş biçiminizde ufaktan bir yarış havası olsun, başınızı kaldırın ve daha hızlı ve güvenli atın adımlarınızı bu size güven verecektir. 
4- DÜŞÜNCELERİNİZİ ÇEKİNMEDEN SÖLEMEYİ DENEYİN
            Toplantılarda gönüllü olarak bir şey söyleyin. Yorum yapın. Öneri getirin. Soru sorun. Konuşan son insan olmayın.
5- KOCAMAN GÜLÜMSEYİN
            Koca bir gülüş size güven duygusu verir. Korkuyu yener. Endişeyi kovar. Karamsarlığı alaşağı eder. Gerçek bir gülüş değerlerinin muhalefetini eritir, hem de o anda size kızmayı karşıdaki sürdüremez.
            Çok duymuşumdur. “ Evet, ama bir şeyden korktuğumda veya bir şeye kızdığımda, kendimi gülümseyebilecek gibi hissetmiyorum. ” Elbette hissetmeyeceksin. Kimse hissetmez. İşin püf noktası kendimize “Gülümseyeceğim” diye emrivaki yapmaktır. Ve gülümseyin. Gülümsemenin gücünden yararlanın.
Canten KAYA

Ne de bana ben katan bir şeddem var.
Ne elimi tutan bir harf,
Ne anlam katan bir harekem...
Kalakaldım sayfalar ortasında.
Bir okuyan bekledim,
Bir hıfzeden belki...
Gölgesini istedim bir dostun med gibi…
Sızım elif sızısı...

Özgüven Geliştiren 5 Yöntem  Sdfghj15
https://kutluforum.yetkinforum.com