KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Öğretmenler uyum eğitimleri kapsamında köy gezileri yapacak

YazarMesaj
Limoni
Co-Admin
Limoni

Rep Gücü : 14922
Rep Puanı : 44

Öğretmenler uyum eğitimleri kapsamında köy gezileri yapacak Empty
MesajKonu: Öğretmenler uyum eğitimleri kapsamında köy gezileri yapacak   Öğretmenler uyum eğitimleri kapsamında köy gezileri yapacak Icon_minitimeSalı Eyl. 06, 2011 3:44 am

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitim Genel Müdürü Ömer Balıbey, bugün başlayan ilk kez atanan öğretmenlere yönelik uyum eğitiminin 10 iş günü süreceğini belirterek, "Seneye bu projeyi tüm Türkiye'de daha uzun vadede ve daha kapsamlı olarak yapacağız." dedi. Balıbey, bu kapsamda köy gezileri yapılacağını söyledi.

<p>Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Eğitim Genel Müdürü Ömer Balıbey, Ağustos ayında atanan 11 bin öğretmene yönelik oryantasyon eğitimin 10 iş günü süreceğini belirtti. Öğretmen adaylarının, görev yapacakları bölgenin kültür dokusu, gelenek ve görenekleri, eğitim durumu hakkında da bilgi sahibi olacağını söyleyen Balıbey, bazı okul ziyaretlerinin de gerçekleşeceğini aktardı.
<p>Eğitimlerin 30 saatinin yüz yüze, 30 saatinin ise uzaktan eğitim yoluyla gerçekleşeceğini dile getiren Balıbey, "Bu bir pilot proje. Seneye bu projeyi tüm Türkiye'de, 15 gün değil, daha uzun vadede yapacağız. Öğretmen atamaları Haziran'da olursa, 1 Temmuz da yapılacak ve 2.5-3 aylık bir süre olacak. Daha kapsamlı olacak. Orada örnek ders anlatmaları olacak. Daha geniş çaplı kültür gezileri olacak. Köylere geziler yapacağız. Bu sene ise örnek okullara gidecekler." diye konuştu.
Bugün başlayan uyum programı çerçevesinde ele alınacak bazı konu başlıkları ise şöyle: 'öğrenciyi tanıma', 'öğretmenin liderlik rolü', 'ilköğretim ve ortaöğretim programlarında yenilenme süreci', 'öğretmenlik mesleğinde etik ilkeler ', 'ilkyardımın temel ilkeleri', 'iletişimin temel özellikleri', 'öğrenme sürecinde bilişim teknolojilerinin önemi', 'internetin etkin ve güvenli kullanımı', 'bulunduğu çevrenin coğrafi şartları', 'bulunduğu çevrenin sosyo-kültürel değerleri', 'çevrede eğitim amaçlı yararlanılabilecek kurum ve kuruluşlar', 'öfke yönetimi', 'ikna etme', 'sorun çözme'.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1176954&title=ogretmenler-uyum-egitimleri-kapsaminda-koy-gezileri-yapacak

Öğretmenler uyum eğitimleri kapsamında köy gezileri yapacak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» DÖVME MESELESİ..yaptıranlar ne yapacak ..yasağın sebebi
» Öğretmenler Gününe Dair
» Okutmayan okullar, öğretmeyen öğretmenler!
» Evli Öğretmenler Çocukları Daha Çok seviyormuş
» Milli Eğitim Şûrası: Milli güvenlik dersine askerler değil öğretmenler girmeli