KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz
 
AnasayfaKayıt OlGiriş yap

 

 bornova.bel Park ve Bahçeler Müdürlüğü https://www.bornova.bel.tr/park-ve-bahceler-mudurlugu/

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Limoni
Co-Admin
Limoni

Mesaj Sayısı : 5433
Rep Gücü : 13408
Rep Puanı : 44
Kayıt tarihi : 27/05/09

bornova.bel  Park ve Bahçeler Müdürlüğü https://www.bornova.bel.tr/park-ve-bahceler-mudurlugu/ Empty
MesajKonu: bornova.bel Park ve Bahçeler Müdürlüğü https://www.bornova.bel.tr/park-ve-bahceler-mudurlugu/   bornova.bel  Park ve Bahçeler Müdürlüğü https://www.bornova.bel.tr/park-ve-bahceler-mudurlugu/ Icon_minitimeCuma Nis. 06, 2018 8:58 am
 • Müdür

  Ahmet VURGUN
 • Telefon

  (232) 999 29 29 / 2351
 • E-mail

  parklar@bornova.bel.tr
 • Görev Tanımı

  1.İmar planında dinlenme parkı, çocuk bahçesi, spor alanları, yaya bölgeleri ve yeşil alan   olarak tesis edilecek yerleri tespit ederek projelendirmek ve uygulamasını yapmak, ya da ihale yolu ile yaptırmak.
  2. Park, yeşil alan, ağaçlandırma alanları, tretuvar ve refüjlerde ağaçlandırma çalışmalarınıyapmak.
  3.Mevcut yeşil alanların ve parkların bakım (budama, form budama, yabani ot alımı, palama, ilaçlama, gübreleme, temizlik, sulama vs.) ve onarımını yapmak veya ihale yolu ile yaptırmak.
  4.İlçenin yeşillendirilmesi için sera ve fidanlık alanlarını ileriye yönelik genişletmek, yeni bitkiler üretmek ve satın almak.
  5. Tretuvarlar, yollar ve park alanlarında bulunup da budanması gereken ağaçları budamak, çürük ve devrilmek üzere olan ağaçları kesmek ve yeni ağaçlar dikmek.
  6. Zorunlu hallerde nakledilmesi gereken ağaçların ağaç nakil makinesiyle taşımak.
  7.Müdürlüğe iletilen yazılı ve sözlü taleplerin Müdürlük görev ve yetki alanında kalan mevzuata uygun olan talepleri değerlendirerek çözüme ulaştırmak.
  8.Görev alanları dahilinde bulunan ağaç-ağaççık, süs bitkisi ve çiçeklerin hastalık ve zararlarından korunması için zirai mücadele çalışmaları yapmak ve yaptırmak.
  9.Yıllık plana göre tanzim edilecek olan yeşil alanlar için lüzumlu olan her cins inşaat ve tesisat malzemeleri ile araç-gereçlerin tespitinin yapılarak bu malzemeleri temin etmek ve ettirtmek.
  Vatandaşlara çevre bilincini aşılamak.
  Çevre ile ilgili adli konularda Park ve Bahçeler Müdürlüğünde görevli teknik elemanlarca bilirkişilik görevini yapmak.
  Görev alanımız içinde kullanılmak üzere gerekli mal ve hizmet alımlarını ihale yoluyla teminini sağlamak.
  Şehrin estetiği için süsleyici materyalleri (çiçeklik, havuz) projelendirmek, uygulama yapmak veya yaptırmak.
  Kamu kurum ve kuruluşlarından gelen taleplere, müdürlüğün yürütmekte olduğu çalışmalar dahilinde yardımcı olmak.
  Park aydınlatmaları yapmak ve meydana gelen arızaları gidermek.
  Belediye Başkanlığının imzaladığı protokol gereği; Müdürlüğümüzde çalışan Peyzaj Mimarları tarafından, vatandaşlardan gelen peyzaj projelerini incelemek, onaylamak ve yerinde tetkikini yapmak. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bu yönetmelikte sayılan görevleri ve 5393 sayılı Belediye Kanununa dayanarak Belediye Başkanınca kendisine verilen tüm görevleri kanunlar çerçevesinde yapmaya yetkilidir.
  Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Belediye Başkanınca verilen ve bu yönetmelikte tarif edilen görevler ile ilgili yasalarda belirtilen görevleri gereken özen ve çabuklukla yapmak ve yürütmekle sorumludur.
 • Faaliyet Alanı

  1-SEKRETERLİK VE EVRAK KAYIT BİRİMİ
  Vatandaştan gelen işlem/şikayetlerin kayda alınmasını, ilgili kişilere gönderilerek gerekli işlemlerin yapılmasını takip etmek, gelen giden evrakların kayıtlarını standart dosya planına uygun olarak tutmak,posta yoluyla gidecek evrakları hazırlamak ve takibini yapmak, işçi personelin aylık mesai puantajını hazırlamak, memur personelin yemek puantajlarını tutmak, günlük mazeret izinlerini hazırlamak, ihale CD dosyalarının satışını yapmak.
   
  2-PROJE ve YAPIM İŞLERİ
  Kamuya terkli yeşil alanların tespiti, bu alanların; yeşil alan, rekreasyon alanı, otopark, piknik ve mesire alanı, çocuk oyun alanı, spor alanları ve refüj olarak tasarlanması ve projelendirilmesi, metrajlarının hesaplanması, teknik şartnamenin hazırlanması ve yaklaşık maliyetlerinin hesaplanması, ihale dosyalarının hazırlanması, ihale komisyonlarında görev alarak ihalelerin yapılması, ihale dosyalarının sözleşmeye bağlanarak kontrol birimine teslim edilmesi, iş bitimlerinde geçici ve kesin kabul komisyonlarında görev alarak kabulün yapılması;
   
  3-MAL ve HİZMET ALIMI BİRİMİ
  Her türlü hizmet ve mal alım ihalelerinin yaklaşık maliyetlerinin tespiti ihale dosyasının hazırlanması, ihale ilanının yapılması ve bunu takip eden ihale sürecine ilişkin tüm işlemlerin yapılması, ihale dosyasının sözleşmeye bağlanarak kontrol birimine teslim edilmesi; ihale komisyonlarında görev alarak ihalelerin yapılması, iş bitimlerinde geçici ve kesin kabul komisyonlarında görev alarak kabulün yapılması;
   
  4-KONTROL BİRİMİ
  Sözleşmeye bağlanan ihale dosyasında kontrol komisyonu üyeliği yapmak (işyeri teslimi yapılması,
  işin yapım aşamasında kontrol edilmesi, kabule hazırlanması, kabul komisyonuna kabul aşamasında eşlik edilmesi, eksiklik var ise giderilmesinin sağlanması, işe ilişkin SSK ile ilgili yazışmaları, SSK ilişiksiz belgesi ve kesin kabulün yapılmasının takip edilmesi…)
   
  5-PARKLARIN GÜNLÜK BAKIM KONTROL BİRİMİ:
  Kaynak, Boya, Marangoz, Moloz ve park atıklarını toplama, inşaat, Tankerle sulama Çim biçme
  ekiplerinin yönlendirilmesi ve kontrol edilmesi, iş ve işçi sağlığı ve güvenliği ile ilgili tedbirlerin alınması,müdürlüğümüzce talep edilip alınan malları ve ambar giriş çıkışlarının kontrol edilmesi, ambardan çıkan malların nerelerde kullanıldığına ilişkin kayıtların tutulması, şirket çalışanlarının fazla mesai ve Pazar çalışmalarının kontrol edilmesi, tespit edilen arızaların tamirinin zamanında yapılmasının sağlanması, takip edilmesi. Vatandaş dilekçelerinin değerlendirilerek taleplerin karşılanması, budama, ağaç söküm ve dikim çalışmalarının gerçekleştirilmesini sağlamak.
   
  6-AMBARLAR BİRİMİ
  İhale yoluyla alımları yapılan tüm malzemelerin ambarlara girişlerini sağlamak, ambar kayıtlarını
  tutmak ve talepler doğrultusunda çıkışlarını yapmak. Çıkan malzemelerin kontrolünü sağlamak.
  Malzemelerin ambarlarda uygun şekilde depolanmasını ve saklanmasını sağlamak. Malzemelerin
  güvenliğini sağlamak. Taşınır Mal Yönetmeliği’ne uygun olarak iş ve işlemleri yürütmek
   
  7-FİDANLIK
  İhale yoluyla alımları yapılan bitkilerin fidanlıklara girişini sağlamak ve tüm bitki ve malzemelerin
  korunmasını sağlamak. Bitkilerin talepler doğrultusunda çıkışlarını sağlamak. Fidan ve süs bitkilerinin üretimlerini yapmak. Müdürlüğe ait fidanlıkların iş ve işlemlerini yürütmek.
 • Dökümanlar

 • Organizasyon Şeması

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
bornova.bel Park ve Bahçeler Müdürlüğü https://www.bornova.bel.tr/park-ve-bahceler-mudurlugu/
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
KUTLU FORUM :: KÜLTÜR DÜNYASI :: Bahçe-Çiçek-Meyve-Ağaç İşleri-
Buraya geçin: