KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Büyü yapmanın dini hükmü

YazarMesaj
@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

Rep Gücü : 10015177
Rep Puanı : 97

Büyü yapmanın dini hükmü Empty
MesajKonu: Büyü yapmanın dini hükmü   Büyü yapmanın dini hükmü Icon_minitimeC.tesi Ekim 31, 2009 11:52 am

Dinimizde büyü yapmak ve yaptırmak yasaklanmıştır, biliyorum. Fakat kendisi üzerine büyü yapılmış bir kimsenin bu büyüyü üzerinden kaldırmak için ne yapması gerekmektedir? Kişi, büyüyü üzerinden kaldırması ve bu zarardan Allah’ın izniyle kurtulması için ve bir daha kendisine büyü yapılmasını engellemek için büyü yaptırmasının hükmü nedir, bu şekilde büyü yaptırması caiz midir?”

Büyü yapmak ve yaptırmak, insana silâh sıkmaktan daha ağır vebal taşıyan bir büyük günahtır. Kendisine büyü yapılan kişi, kul euzü birabbil felak, kul euzü birabbinnasi, âyete’l-kürsi… vb gibi âyet ve sûreleri okuyarak her türlü şerir ruhlu varlıklara karşı Allah’a sığınır, böylece önce kendisi, kendi üzerindeki büyünün tesirini kırmaya çalışır. Sünnet olan budur.

Bununla beraber, kendisine nasıl ve kim tarafından büyü yapılmışsa, o haramzede büyücüyü bulup, gerekirse dişinin kirasını da vererek, kendisi üzerindeki büyünün kesinlikle bozulmasını isteyebilir. Bunda da bir sakınca görülmez. Çünkü burada bir zararın def’i, yani yapılmış bir büyünün tesirsiz kılınması söz konusudur. Art niyet yok, başkasına zarar verme kastı yok; aynı yolları takip ederek, uğradığı zarardan kurtulma kastı vardır. Bu mubahtır. Fakat bu esnada kendisine büyü yaptırdığı iddia edilen kişiye zarar vermemesi şarttır.

Ne de bana ben katan bir şeddem var.
Ne elimi tutan bir harf,
Ne anlam katan bir harekem...
Kalakaldım sayfalar ortasında.
Bir okuyan bekledim,
Bir hıfzeden belki...
Gölgesini istedim bir dostun med gibi…
Sızım elif sızısı...

Büyü yapmanın dini hükmü Sdfghj15
https://kutluforum.yetkinforum.com

Büyü yapmanın dini hükmü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Büyü nedir? Büyü Nasıl Bozulur?
» EBCED-CİFİR tarihi..dini hükmü
» Akraba Evliliklerinin dini hükmü nedir ?
» Masturbasyon (El ile Boşalma), Dini Hükmü Sebebleri ve Zararları
» Bitcoin helal midir? Kripto Para