KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kur-an'ı Kerimle diğer kutsal kitapların arasındaki fark nedir?

2 posters
YazarMesaj
gülocan

Rep Gücü : 24
Rep Puanı : 2

Kur-an'ı Kerimle diğer kutsal kitapların arasındaki fark nedir? Empty
MesajKonu: Kur-an'ı Kerimle diğer kutsal kitapların arasındaki fark nedir?   Kur-an'ı Kerimle diğer kutsal kitapların arasındaki fark nedir? Icon_minitimeSalı Ekim 19, 2010 3:20 am

Kur'an'ı Diğer Kutsal Kitaplardan Ayıran Özellikler

Hz. Peygamber'e Cebrâil aracılığıyla Arapça olarak indirilen ve bize ka­dar tevâtür yoluyla gelen Kur'an'ı diğer kutsal kitaplardan ayıran ve eşsiz kılan özelliklerin başlıcaları şunlardır:

1. O, Peygamberimiz’e diğer kutsal kitaplarda olduğu gibi toptan değil, zamanın ve olayların akışına göre âyetler ve sûreler halinde indirilmiştir.

2. Kur'an, en son kutsal kitaptır ve ondan sonra başka bir ilâhî kitap gelmeyecektir. Getirdiği hükümler ve bunların geçerliliği kıyamete kadar sürecektir.

3. Kur'an, bize kadar hiç bozulmaya ve değiştirilmeye uğramadan gel­miş, kıyamete kadar da öyle kalacaktır.

4. O, Hz. Muhammed'in peygamber olduğunu gösteren mûcizelerin en büyüğü ve sürekli olanıdır.

5. Kur'an'ın kapsadığı yüce gerçekler kıyamete kadar bütün insanların ve çağların ihtiyacını karşılayacak değerdedir. Bilimin ve aklın, ondaki ger­çeklerde çelişki bulacağı bir zamanın gelmesi düşünülemez.

6. Kur'an'ın bir başka üstünlüğü kolayca ezberlenebilmesidir. Bu özellik tarihte hiçbir kitaba nasip olmamıştır.

Kur'an, aynı zamanda başka din mensupları arasındaki ihtilâfları çö­züme kavuşturacak bir özelliğe sahiptir.

gülocan

Rep Gücü : 24
Rep Puanı : 2

MesajKonu: Geri: Kur-an'ı Kerimle diğer kutsal kitapların arasındaki fark nedir?   Kur-an'ı Kerimle diğer kutsal kitapların arasındaki fark nedir? Icon_minitimeÇarş. Ekim 20, 2010 1:07 am

6.sınıfların kontrol edilecek ödevlerden 1'i
@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

Rep Gücü : 10015153
Rep Puanı : 97

MesajKonu: Geri: Kur-an'ı Kerimle diğer kutsal kitapların arasındaki fark nedir?   Kur-an'ı Kerimle diğer kutsal kitapların arasındaki fark nedir? Icon_minitimeÇarş. Ekim 20, 2010 2:56 am

teşekkür ederiz gülocan

Ne de bana ben katan bir şeddem var.
Ne elimi tutan bir harf,
Ne anlam katan bir harekem...
Kalakaldım sayfalar ortasında.
Bir okuyan bekledim,
Bir hıfzeden belki...
Gölgesini istedim bir dostun med gibi…
Sızım elif sızısı...

Kur-an'ı Kerimle diğer kutsal kitapların arasındaki fark nedir? Sdfghj15
https://kutluforum.yetkinforum.com

Kur-an'ı Kerimle diğer kutsal kitapların arasındaki fark nedir?
1 sayfadaki 1 sayfası