KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

YAŞANMIŞ KOMİK VE EĞLENCELİ OLAYLAR, GERÇEK OLAYLAR(FIKRALAR)

2 posters
YazarMesaj
gülocan

Rep Gücü : 24
Rep Puanı : 2

YAŞANMIŞ KOMİK VE EĞLENCELİ OLAYLAR, GERÇEK OLAYLAR(FIKRALAR) Empty
MesajKonu: YAŞANMIŞ KOMİK VE EĞLENCELİ OLAYLAR, GERÇEK OLAYLAR(FIKRALAR)   YAŞANMIŞ KOMİK VE EĞLENCELİ OLAYLAR, GERÇEK OLAYLAR(FIKRALAR) Icon_minitimePtsi Şub. 07, 2011 8:08 am

ELEKTRİK ÇARPMASI
Hekimin biri evine giderken inşaatın yanından geçiyordu. İnşaat kumu fazla yayılmıştı ve üzerinden yürürken ayakkabısına kum dolduğunu fark etti.
Kumu boşaltmak için oradaki elektrik direğine elini dayayarak ayakkabısını çıkardı ve kumu boşaltmak amacıyla sallamaya başladı.
Bu arada inşaatı terk etmek üzere olan inşaat işçisi direğe dayanmış titreyen adamı görünce elektrik çarptığını sandı ve (bilgi yelpazesi.net) yardım etmek istedi; fakat insan vücudu iletken olduğundan onu da çarpacağını düşündü
Eline bir kürek geçirerek adamı elektrik direğinden ayırmak için küreği beline indirdi.

KANGURU NE DEMEKMİŞ
Nereden geliyor bu kangurular?
1700'lü yıllarda yaşayan İngiliz denizci James Cook, Sosyete Adalarını ve Yeni Zelanda’yı keşfedip haritalarının çizdiği 1769 yılında Avustralya’nın doğu sahillilerini de ortaya çıkardı.
Kaptan bitki örtüsünün zenginliğinden ötürü ”Botany Bay” (Botanik Koyu) adını verdiği koyda Avustralyalı yerlileri ilk gören yabancı oldu.
Yerlilerle el kol hareketleri ve çeşitli işaretlerle güçlükle anlaşabilen James Cook, Karınlarındaki ceplerinde yavrularını taşıyan (bilgi yelpazesi.net) ve arka ayakları üzerinde zıplayarak hareket eden uzun kuyruklu hayvanları görünce, el kol işaretleri ile bunların adlarının ne olduğunu sordu.
Yerlilerin ”Kanguru” demesinden sonrada James Cook, bu hayvanları dünyaya ”Kanguru”adıyla tanıttı.
Aradan elli yıl geçtikten sonra 1800'lerin başlarında, ”Kanguru”, Avustralyalı yerlilerin dilinde, ”Ne demek istiyorsun, yabancı?” anlamına geliyordu.

EN TUHAF İNTİHAR (YAŞANMIŞ KOMİK VE EĞLENCELİ OLAYLAR, GERÇEK OLAYLAR)
Amerikan Adli Tip Derneği’nin 1994'teki ödül yemeğinde başkan Don Harper Mills, San Diego'daki dinleyicilerini, aktardığı acayip bir ölüm olayındaki adlı komplikasyonlarla şaşkına çevirdi.
İste olay:
23 Mart 1994'te Ronald Opus'un cesedini inceleyen adli tabip onun kafasından yediği kursunla öldüğü sonucuna vardı.
Müteveffa, 10 katlı bir binanın tepesinden intihar niyetiyle aşağı atlamıştı. (Umutsuzluğunu geride bıraktığı bir notta açıklıyordu.) 9. katin önünden geçerken pencereden gelen bir kursunla hayatı sona ermişti. 8. kat penceresi düzeyinde cam silicileri korumak için konulmuş bir ağ bulunduğunu, ne silahı çeken ne de müteveffa biliyordu. Kursun olmasaydı Opus'un intihar girişimi zaten başarılı olamayacaktı.
Normal olarak, diye devam etti Dr Mills, intihar etmeye karar veren biri, mekanizma tasarladığı gibi olmasa da, bunu eninde sonunda başarır. Opus'un 9 kat aşağıdaki kesin ölüm yolunda vurulmuş olması, muhtemelen, onun ölüm morunu intihardan cinayete çevirmeyecekti. Fakat onun intihar girişiminin başarılı olamayışı savcıyı elinde bir cinayet vakıası olduğu düşüncesine itti.
Silahın patladığı 9. kattaki odada yaşlı bir ada m ve karisi yaşıyordu. Tartışıyorlardı ve adam kadını silahla tehdit ediyordu. Öyle sinirlenmişti ki tetiği çekti, mermi kadını ıskalayarak pencereden dışarı yöneldi ve Opus'a isabet etti. Bir insan A şahsını öldürmeye teşebbüs eder fakat B şahsını öldürürse, o B şahsını öldürmek ten suçludur. Bu suçlamayla (bilgi yelpazesi.net) karşı karşıya kaldığında hem adam hem de kadın silahın dolu olmadığı konusunda kesinlikle emindiler. Yaşlı adam uzunca bir süreden beri bos silahla karisini korkutmayı alışkanlık haline getirdiğini söyledi. Öldürme kastı yoktu. Böylece Opus'un öldürülmesi bir kaza oluyordu, yani silah kazara doldurulmuştu.
Araştırmalara devam edilince, ölümcül kazadan yaklaşık 6 hafta önce yaslı çiftin oğlunu silahı doldururken gören bir bir tanık ortaya çıktı. Anlaşıldığına göre, yaslı kadın olgunda n mali desteğini çekmişti ve babasının onu silahla korkutma temayülünü bilen oğul, onun annesini vuracağını umarak silahı doldurmuştu. Artık olay oğlun Ronald Opus cinayetinden sorumlu olduğu noktasına gelmişti.
Tam bu sırada yeni bir viraj çıktı. Araştırmalara devam edilince annesinin ölümünü bir türlü başaramayışı nedeniyle oğlun umutsuzluğunun arttığı anlaşıldı. Bu onu 23 Mart'ta 10 katlı binanın tepesinden atlayarak intihar etmeye itmişti.
Ancak ölümü planladığı gibi olmamıştı; 9. katın önünden geçerken pencereden gelen kursunun kafasına isabet etmesi nedeniyle Ronald Opus'un hayatı sona ermişti.
Dosya intihar olarak kapatıldı.
@bdulKadir
Adminstratör
@bdulKadir

Rep Gücü : 10015153
Rep Puanı : 97

YAŞANMIŞ KOMİK VE EĞLENCELİ OLAYLAR, GERÇEK OLAYLAR(FIKRALAR) Empty
MesajKonu: Geri: YAŞANMIŞ KOMİK VE EĞLENCELİ OLAYLAR, GERÇEK OLAYLAR(FIKRALAR)   YAŞANMIŞ KOMİK VE EĞLENCELİ OLAYLAR, GERÇEK OLAYLAR(FIKRALAR) Icon_minitimePaz Mart 13, 2011 12:01 pm

Sadece Türkiye'de oLur... Çok GüLeceksiniz (:

Ben 24 yaşındayım ve 44 yaşında bir dul bayanla evlendim. Kendisinin de 25 yaşın...da
bir kızı var. Babam ise bu kız ile evlendi. Böylelikle babam, karımın
kızı ile evlendiği için damadım olmuş oldu. Bunun üzerine kızım da
babamla evlendiği için üvey annem olmuş oldu. Hanımımın ve benim geçen
sene bir oğlumuz oldu. Oğlum hanımımın kızının erkek kardeşi oldu, aynı
zamanda babamın da eniştesi. Bir de üvey annemin erkek kardeşi olduğu
için dayı oldu. Anlıyacağınız benim oğlum benim dayım oldu. Babamın eşi
sene sonunda dünyaya bir erkek çocuğu getirdi. O babamın oğlu olduğu
için benim de erkek kardeşim, ve de kızımın oğlu olduğu için de torunum.
Yani ben torunumun erkek kardeşiyim. Ayrıca bir annenin evladının
babası eşi olduguna göre ben de eşimin kızının babasıyım ve kızımın
erkek çocuğunun erkek kardeşiyim. Kısacası kendimin büyükbabasıyım Smile

Karısını evin temeline gömen adama hakim sormuş
neden gömdün ?
Karımın en büyük arzusu üzerine ev yapmamdı ..demiş

Ne de bana ben katan bir şeddem var.
Ne elimi tutan bir harf,
Ne anlam katan bir harekem...
Kalakaldım sayfalar ortasında.
Bir okuyan bekledim,
Bir hıfzeden belki...
Gölgesini istedim bir dostun med gibi…
Sızım elif sızısı...

YAŞANMIŞ KOMİK VE EĞLENCELİ OLAYLAR, GERÇEK OLAYLAR(FIKRALAR) Sdfghj15
https://kutluforum.yetkinforum.com

YAŞANMIŞ KOMİK VE EĞLENCELİ OLAYLAR, GERÇEK OLAYLAR(FIKRALAR)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kebabçının Bilimsel İlanı-Orjinal fıkralar bölümü
» Doktorların söyleyemediği gerçek. İşte Kanserin Gerçek Sebebi... Tıp Dünyasında Herkes Biliyor Ama
» Fıkralar..En orjinalinden
» En Yeni Fıkralar
» Yaşanmış üzerine kurulu film