KUTLU FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KUTLU FORUM

Bilgi ve Paylaşım Platformuna Hoş Geldiniz

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kur'an-ı kerim ile İncil arasındaki çelişkiler

YazarMesaj
Semanur
Özel Üye
Semanur

Rep Gücü : 2246
Rep Puanı : 18

Kur'an-ı kerim ile İncil arasındaki çelişkiler Empty
MesajKonu: Kur'an-ı kerim ile İncil arasındaki çelişkiler   Kur'an-ı kerim ile İncil arasındaki çelişkiler Icon_minitimeC.tesi Ağus. 29, 2009 11:15 am

1-İsa bebekken, İncil'e göre mucize göstermemiş, Kur'an'a göre göstermiştir. Konuşmuş ve peygamber olduğunu söylemiştir.

eğer burda incil'söylediklerini dikkate alırsak eğer yanlış olur incil anlatım bakımından ki kur'an-ı kerim'den farklıdır,incilde hz.isa hakkında pek fazla bir şeyde yoktur zaten..

2- İsa, İncil'e göre çarmıha gerilmiştir. Kur'an'a göre çarmıha gerilen İsa değil, İsa'ya benzeyen başka biridir.

kur'a-nı kerim burda doğruyu söyler çünkü hz.isaya nasıl öleceğiyle ilgili bir vahiyy gelmemiştir... insan öldükten sonra ben çarmıha gerildim diye yazabilirmi. bunu ikincil şahıslar dile getirmiştir ki olmuşturda bunu kutsal kiaplarına yazmışlardır.

3- Kur'an'a göre İncil'de Ahmet'den bahseder, İncil'de Ahmet ismi geçmez

incilin halen bulunamayan sahifelerinin olduğunu tüm hiristiyanlar biliyor ve islam dini varolduğu zaman islamı yalanlama adına bir çok şeyi kendi kitaplarında değiştirmişlerdir. bu delil açıkca varolan incillerin birbiriyle uyuşmadığında görüyoruz. ve şimdilerde vatikan elinde bulunan incil sayfalarını dinin zedelennmemesi adına acıklayamıyor..

4-Şeytan, İncil'e göre melek, Kur'an'a göre cindir.

incilde her meleğin bir sembolü vardır şekli,yüzü hatta kullandıkları bir takım aletler ve yetenekleri vardır . bunların yunan mitolojisinden etkilendğinide görebiliriz.dediğim gibi incil çok sonradan yazılmıştır doğudan batıya kayma olmuştur buda ekilemiştir.

“Rabbin meleklere demişti ki: Ben muhakkak çamurdan bir insan yaratacağım. Onu tamamlayıp içine de ruhumdan üfürdüğüm zaman derhal ona secdeye kapanın! Bütün melekler toptan secde ettiler. Yalnız İblis secde etmedi. O büyüklük tasladı ve kâfirlerden oldu. Allah! Ey İblis! İki elimle yarattığıma secde etmekten seni men eden nedir? Böbürlendin mi yoksa yücelerden misin? dedi. İblis: Ben ondan hayırlıyım! Beni ateşten yarattın onu çamurdan yarattın dedi.”

tabiiki bu ayeti farkli türkçe anlamlarıyla görmek mümkün olabilir.
burda görüyoruz ki şeytan meleklerle bir arada duruyor.Şeytan ateşten yaratılmış olmayı kendince bir üstünlük sebebi olarak görmüştür.melekler nurdan yaratıldıkları için onların hata yapmama özellikleri vardır yada karşı gelmemek gibi...

tabiikide allahuteala bunların olabileceğini bilmemek gibi bir yanılgıya düşmemiz çok yanlış olur. kur-an_ı kerimde söylendği gibi bizler imtahan için burdayız.felsefeciler ise felsefe yapmak için Smile) herşey önümüzde apa acık ortada olsaydı cenneti ve cehennemi görmüş olsaydık,allu tealayı tanımış olsaydık elbette bu bir imtihan olmazdı.

5- Şeytan, İncil'e göre Tanrı ile aynı mertebeye ulaşmak istediği için, Kur'an'a göre ise Adem'e secde etmediği için lanetlenmiştir.

burdada söyledğin gibi hz.adem e secde etmediği onun üstünlük arayışıı içinde olduğunu gösterir..

6- İncil'e göre iyilikler Tanrıdan kötülük şeytandan, Kur'an'a göre hayır da şer de Allah'tandır.

burda kötünün tanımına bağlı.. birde özgür irade vardır insanda,şeytan insana direk olarak kötülük yapmaz,kaza yaptırmaz yda can almaz azrail değildir..insanları allahu tealaya soğutucak şekilde davranır intikamını böyle.. vesvese verir..alkol almalıyım gibi onu öldürmeliyim gibi,allaha karşı çirkeflik..insanlarl huzurzusluk yaşamak,mutsuz olmak gibi daha nice şeyler..

hayır ve şer.. şer çok farklı bir anlamı vardır şer allah tarfından insanlara verilen yaşarken verilen cezalardır. sakat kalma,hastalık,kör olmak gibi birçok şey vardır..zmanından önce veya sonra olması gibi şeyler..

tabiki burada etki tepki olayıda vardır elbette.şeytanın yaradılış maksadı insanlaarı oyalamasıdır gerceği görmelerini engellemesidir.diceksinki allahu teala nden onu direk bu görev için yaratmadı.. sen bu soruyuda soran diye olabilir belki.. şaka yapıyorum saygıyla yaklaşıyorum görüşlerine..

7- İnsan, İncil'e göre Tanrı suretinde yaratılmıştır. Kur'an'a göre Allah'ın benzeri yoktur.

dediğim gibi ikincil hatta 3.şahıslar tarafından çoğu şeyler dğiştirildi ve isayı mesih (tanrı)ilan ettiler yahudileri etkilemek için onların kalplerine korku indirmek için.. ve bu şekildede incil ile doğrulamak istediler bunuda kitaplarına yazdılar..

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kur'an ile Tevrat arasındaki çelişkiler
» KURAN-I KERİM VE GRAMMER Davut AYDÜZ
» KURAN'I KERİM'İN TEMEL EĞİTİCİ NİTELİKLERİ DERS NOTLARI:
» DÖRT İNCİLDE GÖRÜLEN ÇELİŞKİLER
» muhafazakarlaşıyormuyuz? %60 ımız kuran okumayı bilmiyor,%22 hayatı boyunca eline bir kere bile kuran almamış,%8 anlamını okuyor...